LM.plSportMedyk wygrywa, Unia zdobywa

Medyk wygrywa, Unia zdobywa

Medyk Konin wygrał ostatni mecz sezonu 2012/2013 z AZS PSW Biała Podlaska 4:0. Mimo tego mistrzostwo Polski powędrowało do Unii Racibórz, która identycznym zwycięstwem zakończyła mecz z AZS UJ Kraków.

Koninianki strzelanie rozpoczęły dopiero w drugiej połowie spotkania. W 51. minucie trafiła Natalia Pakulska. Zawodniczka Medyka podwyższyła na 2:0 w 72. minucie meczu. Sześć minut później było już 3:0, a gola zdobyła Patrycja Balcerzak. Wynik ustaliła w 82. minucie Anna Gawrońska.

Pomimo zwycięstwa medyczki muszą zadowolić się drugim miejscem w końcowej klasyfikacji Ekstraligi. 4:0 wygrały bowiem również zawodniczki Unii Racibórz, zdobywając tym samym mistrzostwo kraju. Koninianki zakończyły sezon z 42 punktami na koncie, dwa oczka za pierwszym miejscem i siedem punktów przed trzecim Górnikiem Łęczna.

Koniec rozgrywek ligowych nie oznacza końca sezonu piłkarskiego dla Medyka. W najbliższą niedzielę w Poznaniu koninianki zmierzą się z Unią Racibórz w finale Pucharu Polski. Początek meczu o godz. 15.00.

Medyk Polomarket Konin: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Radoslava Slavcheva, Letitia Chapeh Yimga, Hanna Olszańska, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Ewa Pajor (80' Paulina Zawiślak), Marta Woźniak (72' Sandra Lichtenstein), Katarzyna Konat (78' Aleksandra Flegel), Anna Gawrońska (83’ Anna Jankowska).

źródło: medykkonin.pl