Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportGórnik bez punktów w Wągrowcu

Górnik bez punktów w Wągrowcu

Zaledwie jedno zwycięstwo zdołali odnieść na wyjeździe piłkarze Górnika Konin w sezonie 2012/2013. W ostatnim spotkaniu na obcym terenie koninianie ulegli Nielbie Wągrowiec 0:2.

Biało-niebiescy pojechali do Wągrowca w mocno okrojonym składzie. W składzie Górnika zabrakło m.in. kontuzjowanego Bartosza Modelskiego, Adriana Bieńkowskiego, a także Szymona Ćwieka. Do szerokiego składu zespołu załapali się natomiast Filip Pyzder, Adam Witkowski i Maciej Rojewski z drużyn młodzieżowych.

Koninianie walczyli od początku spotkania. Swoich sił w strzałach na bramkę gospodarzy próbowali m.in. Maciej Adamczewski i Łukasz Stański. Jednak zgodnie z oczekiwaniami to Nielba objęła prowadzenie. W 28. minucie Arkadiusza Kmieczyńskiego pokonał Mikołaj Wicberger. Do przerwy Nielba prowadziła 1:0.

Po zmianie stron obie strony nie ustawały w wysiłkach pokonania bramkarza rywali. W 64. minucie z murawy zszedł Artur Bartkowiak, zawodnik gospodarzy, a cała drużyna utworzyła dla niego szpaler z okazji 21 lat gry w klubie. Szesnaście minut później Górnik stracił drugą bramkę – sytuację sam na sam wykorzystał Adrian Pietrowski.

Wyjazd do Wągrowca był ostatnim meczem na obcym stadionie biało-niebieskich. Remis Piasta Kobylin i porażka Lubuszanina Trzcianka sprawiły, że Górnik nie musi się bać o wywalczone czternaste miejsce w rozgrywkach. W ostatnim spotkaniu w Koninie podopieczni Pawła Nowackiego podejmą u siebie GKS Dopiewo.

KS Górnik Konin: Arkadiusz Kmieczyński - Mateusz Augustyniak, Edison Fernandes da Silva Junior, Tymoteusz Urbański, Łukasz Stański, Piotr Bartczak (88’ Jakub Marzyński), Kacper Zioła (83’ Filip Pyzder), Mateusz Insiak (80’ Adam Witkowski), Maciej Adamczewski, Roberto Nunes da Silva Junior (88’ Maciej Rojewski 88'), Paweł Błaszczak.

źródło: mksnielba.pl