LM.plSportSokół zagra w Pucharze Polski

Sokół zagra w Pucharze Polski

W finale wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Sokołem Kleczew a Ostrowią Ostrów Wlkp. było wszystko, by nazwać mecz dramatycznym – rzut karny, czerwona kartka i konkurs jedenastek. Obronną ręką z tej walki wyszli jednak kleczewianie.

W finale Pucharu Polski na szczeblu WZPN spotkały się pierwsza i druga drużyna III ligi. W Kleczewie miejscowy Sokół podejmował Ostrowię Ostrów Wlkp. Stawką pojedynku było nie tylko pucharowe trofeum, ale również możliwość gry na szczeblu ogólnokrajowym Pucharu Polski w przyszłym sezonie.

Mecz rozpoczęli lepiej kleczewianie. W jedenastej minucie wynik otworzył Jakub Antosik, a nieco ponad dziesięć minut później podwyższył Arkadiusz Bajerski. Tak naprawdę jednak to dopiero 40. minuta była tą decydującą o dalszych losach spotkania. Wtedy to we własnym polu karnym faulował bramkarz Sokoła Bartosz Pawłowski, za co obejrzał czerwoną kartkę, a goście otrzymali rzut karny. Jedenastkę na kontaktowe trafienie zamienił Bartosz Szepeta.

Pomimo gry w przewadze ostrowianie nie mogli sforsować defensywy gospodarzy aż do 80. minuty. Wtedy wyrównującą bramkę strzelił Daniel Kaczmarek. Dziesięć ostatnich minut nie przyniosło więcej trafień, a co za tym idzie piłkarze zmuszeni zostali rozegrać kolejne 30 minut meczu. W dogrywce obie drużyny nie strzeliły żadnej bramki i przystąpiły do konkursu jedenastek.

Już pierwsza próba okazała się niezwykle udana dla rezerwowego bramkarza Sokoła Adama Kwiatkowskiego, który obronił strzał Macieja Stawińskiego. W trzeciej serii spudłował jednak Paweł Lisiecki i wynik wyrównał się na 2:2. Po pięciu podstawowych seriach był remis, a piłkarze zaczęli strzelać do przewagi jednego gola. W szóstej serii trafione zostały oba karne, a rozstrzygnięcie padło dopiero w następnej kolejce. Kolejną świetną interwencją popisał się Kwiatkowski, broniąc strzał Konrada Ruska. Sokół pokonał Ostrowię 6:5.

Tym samym Sokół powtórzył sukces z sezonu 2010/2011, gdy również zwyciężył w wojewódzkich finale, pokonując 1:0 Lubuszanina Trzcianka, a następnie w kolejnym sezonie dotarł do I rundy rozgrywek na szczeblu ogólnokrajowym. Tym razem kleczewianie w pierwszym pojedynku podczas rundy przedwstępnej zmierzą się z Wisłą Płock. Ten mecz odbędzie się już 13 lipca.