LM.plSportŻeglarze z Konina wicemistrzami Polski

Żeglarze z Konina wicemistrzami Polski

Bartosz i Adam Piotrowscy zajęli drugie miejsce podczas XV Długodystansowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych Anwil Cup 2013 – Memoriał Jerzego Fijki, rozgrywanych w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Regaty przyciągnęły na start 51 załóg różnych klas: T-1, T-2, T-3, ż500, Omega, Micro, w tym ekipę Klubu Żeglarskiego przy KWB Konin. W sobotę regaty były rozgrywane przy bardzo zmiennych warunkach wiatrowych, zarówno jeśli chodzi o kierunek wiatru jak i jego siłę. Pomimo tego załoga Bartosza i Adama Piotrowskich zdołała wywalczyć we wszystkich czterech wyścigach drugie miejsca.

Jeszcze lepiej zaczęła się dla koninian niedziela. W pierwszym wyścigu załoga KŻ KWB Konin wygrała. W kolejnym biegu uszkodzony został jednak bom do prowadzenia żagla przedniego, co znacznie spowolniło Piotrowskich. Pomimo tego zdołali odrobić straty i ponownie zająć drugie miejsce w wyścigu.

Ostatecznie Mistrzostwa Polski koninianie zakończyli na drugim miejscu, co jest sukcesem załogi, która nigdy nie uplasowała się wyżej niż piąta pozycja. Po czterech zawodach Pucharu Polski Bartosz i Adam Piotrowscy są liderami klasyfikacji generalnej.