Dzisiaj jest poniedziałek 18 listopada 2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20085) SPORT FORUM FIRMY (5415) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sztab kryzysowy. Po zamieszkach, miasto bardziej p ... (8)XXV Regaty Barbórkowe. Na Jeziorze Pątnowskim pływ ... (0)

Żeglarze z Konina wicemistrzami Polski

Dodano: 20.06.2013 16:23
Źródło: LM.pl
Bartosz i Adam Piotrowscy zajęli drugie miejsce podczas XV Długodystansowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych Anwil Cup 2013 – Memoriał Jerzego Fijki, rozgrywanych w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Regaty przyciągnęły na start 51 załóg różnych klas: T-1, T-2, T-3, ż500, Omega, Micro, w tym ekipę Klubu Żeglarskiego przy KWB Konin. W sobotę regaty były rozgrywane przy bardzo zmiennych warunkach wiatrowych, zarówno jeśli chodzi o kierunek wiatru jak i jego siłę. Pomimo tego załoga Bartosza i Adama Piotrowskich zdołała wywalczyć we wszystkich czterech wyścigach drugie miejsca.

Jeszcze lepiej zaczęła się dla koninian niedziela. W pierwszym wyścigu załoga KŻ KWB Konin wygrała. W kolejnym biegu uszkodzony został jednak bom do prowadzenia żagla przedniego, co znacznie spowolniło Piotrowskich. Pomimo tego zdołali odrobić straty i ponownie zająć drugie miejsce w wyścigu.

Ostatecznie Mistrzostwa Polski koninianie zakończyli na drugim miejscu, co jest sukcesem załogi, która nigdy nie uplasowała się wyżej niż piąta pozycja. Po czterech zawodach Pucharu Polski Bartosz i Adam Piotrowscy są liderami klasyfikacji generalnej.

fot.: J. Lunitz


  • Żeglarze z Konina wicemistrzami Polski
  • _MG_0761
  • _MG_0765
  • _MG_0767
  • _MG_1052
  • _MG_1053
  • _MG_1142
  • _MG_1210
  • _MG_1213
  • 2tn_DSC_0187

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo żeglarze z Konina!
Dodano: 20.06.2013 18:22    Przez: ~żeglarz
Wspaniałe osiągnięcie. Życzę jak najwięcej takich wspaniałych wyników. Gratuluję.
Dodano: 21.06.2013 11:26    Przez: ~Też żeglarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.