LM.plSportSokół lepszy od pierwszoligowca

Sokół lepszy od pierwszoligowca

Sokół Kleczew pokonał w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski Wisłę Płock 1:0. Zwycięskiego gola dla kleczewian strzelił Mikołaj Pingot.
Sokół Kleczew pokonał w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski Wisłę Płock 1:0. Zwycięskiego gola dla kleczewian strzelił  Mikołaj Pingot.

Faworytem sobotniego spotkania była płocka Wisła, która w zeszłym sezonie zwyciężyła w rozgrywkach II ligi, a w bieżącym roku występować będzie już w I lidze. Kleczewianie pokazali jednak już wcześniej, że w Pucharze Polski potrafią walczyć – w sezonie 2011/2013 dotarli do I rundy rozgrywek.

Od początku spotkania gospodarze zaatakowali Wisłę, brakowało jednak skuteczności. Do siatki w dogodnych okazjach nie trafili m.in. Paweł Lisiecki i Jakub Antosik. Niesieni dopingiem swoich kibiców kleczewianie nie odpuszczali, jednak w pierwszej połowie bramek zabrakło.

Drugą odsłonę meczu dobrze dla Sokoła zaczął Łukasz Urban – po przejściu bramkarza Sokoła skierował piłkę do pustej siatki, sprzed linii zdołał ją jednak wybić jeszcze jeden z defensorów gości. W 64. minucie Mikołaj Pingot zdołał wreszcie pokonać Daniela Szczepankiewicza, dając prowadzenie kleczewianom. Pingot pokonał byłego zawodnika kleczewian – Szczepankiewicz występował w Sokole w sezonie 2011/2012. Niedługo po zdobyciu bramki wynik meczu podwyższyć mógł jeszcze Arkadiusz Bajerski, lecz piłka trafiła w słupek płocczan. Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem Sokoła 1:0.

Tym samym podopieczni Tomasza Mazurkiewicza awansowali do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski - rundy wstępnej. Zmierzą się w niej ze zwycięzcą spotkania KS Polkowice – Stal Rzeszów.

Sokół Kleczew: Damian Zamiar, Łukasz Urban, Mikołaj Pingot, Kamil Krzyżanowski, Arkadiusz Bajerski (85' Norbert Grzelak), Paweł Lisiecki, Robert Jędras, Jakub Antosik, Mateusz Ławniczak (60' Michał Rutkowski), Jakub Dębowski, Sebastian Śmiałek (82' Łukasz Goiński).