LM.plSportNieudana inauguracja Sokoła

Nieudana inauguracja Sokoła

Ĺąle rozpoczął się dla Sokoła Kleczew sezon 2013/2014 III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym meczu podopieczni Tomasza Mazurkiewicza ulegli u siebie Pogoni Mogilno 1:2.

Łatwiejszego początku nowego sezonu kleczewski Sokół nie mógł sobie wymarzyć. Nie dość, że pierwsze spotkanie kleczewianie mieli zagrać na własnym stadionie, to na dodatek zmierzyć się mieli z dopiero jedenastym zespołem zeszłego sezonu – Pogonią Mogilno. Jak się jednak okazało statystyki, a rzeczywistość to dwie zupełnie inne sprawy.

Podopieczni Tomasza Mazurkiewicz przystępowali do pierwszej kolejki ze wzmocnioną ciekawymi transferami kadrą. Między słupkami stanął wypożyczony z Warty Poznań Damian Zamiar, a na ławce zasiedli m.in. byli piłkarze Górnika Konin Krystian Sobieraj i Adrian Majewski, a także powracający do Sokoła Jacek Kopaniarz. Mimo tego kleczewianie nie dali rady gościom z Mogilna.

Początek meczu ułożył się jednak po myśli Sokoła. Już w osiemnastej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Bajerskiego, który nie dał szans bramkarzowi Pogoni w sytuacji sam na sam. Goście jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać – bramkę na 1:1 zdobył jeden z czołowych napastników III ligi Krzysztof Szal.

W drugiej odsłonie spotkania Pogoń nadal atakowała i w 61. minucie bliski zdobycia bramki był Przemysław Kędziora, lecz jego uderzenie obronił Damian Zamiar. Sokół odpowiedział sytuacją sam na sam Jacka Kopaniarza z 75. minuty, z której jednak zwycięsko wyszedł bramkarz gości. Gdy wydawało się już, że mecz skończy się remisem w doliczonym czasie gry obie drużyny miały okazję do zmiany wyniku. Najpierw faulowany był Jacek Kopaniarz, lecz strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez Jakuba Dębowskiego powędrował ponad bramką Pogoni. Chwilę później, w 95. minucie gry piłkę przejął Wiktor Mrówczyński i umieścił ją w siatce Sokoła, dając ostatecznie zwycięstwo swojej drużynie.

Sokół Kleczew uległ Pogoni Mogilno 1:2 i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Już za tydzień kleczewianie wyjadą do Inowrocławia, by walczyć o punkty z miejscową Kujawią.

Sokół Kleczew: Damian Zamiar - Sebastian Śmiałek (82’ Michał Rutkowski), Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Kamil Krzyżanowski, Arkadiusz Bajerski (66' Krystian Sobieraj), Paweł Lisiecki, Mateusz Ławniczak (66’ Jacek Kopaniarz), Norbert Grzelak, Jakub Dębowski, Łukasz Urban.

źródło: pogonmogilno.pl