LM.plSportMedyczki wciąż niepokonane

Medyczki wciąż niepokonane

Po trzech meczach Medyk Konin pozostaje liderem tabeli Ekstraligi. W sobotę koninianki pokonały na wyjeździe Górnika Łęczna 3:1.

Po dwóch teoretycznie łatwiejszych spotkaniach podopieczne Romana Jaszczaka wyjechały do Łęcznej, gdzie mierzyły się z miejscowym Górnikiem – zespołem, który dwa ostatnie sezony kończył na trzecich miejscach w lidze. Koninianki zdały jednak pierwszy poważniejszy test w bieżącym sezonie i zainkasowały kolejne trzy punkty.

Medyczki nie mogły rozpocząć tego meczu lepiej. Już w czwartej minucie po dograniu Aleksandry Sikory piłkę do siatki skierowała Anna Gawrońska. Górnik odpowiedział jednak bardzo szybko. W dwunastej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka trafiła do Agaty Guściory, która wyrównała wynik spotkania. Podopieczne Romana Jaszczaka po raz drugi na prowadzenie wyszły w 25. minucie. Ponownie do bramki trafiła Anna Gawrońska, tym razem podawała jednak Katarzyna Konat.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Mimo tego koninianki potrafiły potwierdzić swoją przewagę. W samej końcówce meczu futbolówka po interwencji bramkarki Górnika trafiła do Ewy Pajor, która ustaliła wynik potyczki na 3:1 dla Medyka.

Koninianki pozostają jedyną drużyną z kompletem punktów po trzech ligowych kolejkach. Druga w tabeli Unia Racibórz ma dwa oczka straty do liderujących medyczek. Kolejne spotkanie podopieczne Romana Jaszczaka zagrają za tydzień w Białej Podlaskiej, mierząc się tam z miejscowym AZS PSW.

Medyk Polomarket Konin: Anna Szymańska – Jagoda Szewczuk, Radoslava Slavcheva, Laetitia Chapeh Yimga, Katarzyna Konat, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Marta Woźniak, Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl