LM.plSportSzablistki bez medali

Szablistki bez medali

Srebro i dwa brązy przywieźli szabliści KKSz Konin z I Pucharu Polski Juniorów rozgrywanego w Warszawie. Turniej kobiet zakończył się natomiast bez koninianek na podium.

W czołowej ósemce szablistek znalazły się dwie reprezentantki KKSz Konin i obie odpadły w ćwierćfinałach. Sara Ciesielska uległa Kindze Drożdż (TMS Sosnowiec) 10/15, a Sylwia Matuszak przegrała z Karoliną Cieślar (TMS Sosnowiec) również 10/15. W turnieju zwyciężyła Angelika Wątor, pokonując w finale Karolinę Cieślar 15/10.

Lepiej spisali się natomiast panowie. Do finału dotarł Kewin Chorchowski, przegrywając jednak ostateczny pojedynek z Hubertem Szczepaniakiem (AZS AWF Warszawa) 9/15. Trzecie miejsca wywalczyli Damian Dzwoniarski (porażka w półfinale z Kewinem Chorchowskim 9/15) oraz Artur Staszak (porażka z Hubertem Szczepaniakiem 7/15). Siódme miejsce zajął Stanisław Świerk, odpadając w ćwierćfinale po porażce z Damianem Dzwoniarskim 13/15.