LM.plSportSokół wskakuje na podium

Sokół wskakuje na podium

Szóste zwycięstwo z rzędu dało w sobotę kleczewianom trzecie miejsce w tabeli ligowej. Sokół wygrał na wyjeździe z GKS Dopiewo aż 6:0.

Pierwsza bramka w wysoko wygranym spotkaniu padła dopiero w 39. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Paweł Lisiecki. Do przerwy kleczewianie jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. W 42. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Dębowski, a dwie minuty później kapitan Sokoła zaliczył asystę przy golu Ihora Vonsa. Do przerwy Sokół prowadził 3:0.

Chwilę po zmianie stron swoją drugą, a czwartą dla Sokoła bramkę strzelił Ihor Vons. W 64. minucie było już 5:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Mikołaj Pingot. Wynik w 87. minucie ustalił Jakub Dębowski. Kapitan kleczewian zaliczył w tym spotkaniu dwa trafienia i dwie asysty.

Wysokie zwycięstwo dało podopiecznym Tomasza Mazurkiewicza trzecie miejsce w tabeli ze stratą sześciu oczek do liderującego Lecha II Poznań. I to właśnie rezerwy Kolejorza będą kolejnym przeciwnikiem Sokoła – ten pojedynek już w najbliższą sobotę.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Mikołaj Pingot, Robert Sierant, Robert Jędras, Filip Marciniak, Sebastian Polody (70’ Krystian Sobieraj), Arkadiusz Bajerski (25’ Jacek Kopaniarz), Paweł Lisiecki (65’ Sebastian Śmiałek), Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski, Ihor Vons (57’ Kamil Krzyżanowski).

źródło: sokol.kleczew.pl