Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportKonin i Stare Miasto zdominowali szermierkę

Konin i Stare Miasto zdominowali szermierkę

Dziewięć medali przywieźli zawodniczki i zawodnicy KKSz Konin oraz KS Team Stare Miasto z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych w Poznaniu. Region koniński triumfował w trzech z czterech kategorii.

Jedyną kategorią, w której złoto zdobyli przedstawiciele z poza naszego regionu był turniej indywidualny dziewcząt, w którym triumfowała Agata Marciniak z O.Ś. AZS Poznań. Pozostałe trzy miejsca na podium były już jednak zarezerwowane dla reprezentantów KKSz i KS Team. Koninianki wywalczyły srebro – Małgorzata Zawodniak – oraz jeden brąz – Michalina Fic. Drugi krążek powędrował do Starego Miasta za sprawą Marty Gorgolewskiej.

W turnieju chłopców najlepszy okazał się szermierz KS Team Krystian Borkiewicz, który w finale pokonał reprezentanta O.Ś. AZS Poznań – Łukasza Kupczyńskiego. Jeden z brązów przypadł w udziale koninianinowi – Michałowi Zandeckiemu.

KKSz Konin nie miał sobie równych w turniejach drużynowych, wygrywając obydwie kategorie. KS Team Stare Miasto dwukrotnie zdobył natomiast najniższe stopnie podium.

Już w najbliższy weekend w Godollo na Węgrzech odbędzie się Puchar Europy. Polskę reprezentować tam będzie łącznie 32 zawodniczki i zawodników, w tym dziesięciu reprezentantów KKSz Konin: Sylwia Matuszak, Katarzyna Lengowska, Martyna Maksym, Martyna Dziublewska, Mateusz Godlewski, Adrian Dzwoniarski, Bartosz Strejza, Mateusz Pychyński, Patryk Jaskulski i Dawid Ogły.