LM.plSportWilki znów zwycięskie

Wilki znów zwycięskie

Prawdziwy horror zafundowali swoim kibicom siatkarze Wilków Wilczyn w trzecim ligowym pojedynku. Drugoligowcy mierzyli się w Międzyrzeczu z miejscowym Orłem.

Po zwycięstwie na własnym parkiecie z drużyną ze Świnoujścia Wilki czekał pierwszy wyjazd w II lidze. Przeciwnikiem był jedenasty zespół zeszłego sezonu – Orzeł Międzyrzecz – a apetyty na zwycięstwo były naprawdę duże.

Pierwszy set ułożył się po myśli drużyny z Wilczyna, Wilki wygrały bowiem 25:20. Dwa kolejne sety to już jednak lepsza gra Orła, który wygrał 25:22 oraz 25:23 i prowadził 2:1. W czwartym secie zacięta walka toczyła się do ostatnich punktów, Wilki uratowały jednak mecz, wygrywając 25:23 i doprowadzając do piątego seta. W decydującej części meczu goście prowadzili już 5:4, jednak później przewagę zdobył Międzyrzecz i Wilczyn przegrywał 11:12. Końcówka to już jednak lepsza gra Wilków, cztery punkty zdobyte pod rząd i ostateczna wygrana 15:12 (3:2 w setach).

Po trzech spotkaniach Wilki mają na koncie pięć oczek i zajmują piąte miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczni Andrzeja Malczewskiego zmierzą się na własnej hali z Orionem Sulechów.