LM.plSportZacięty bój z Borem

Zacięty bój z Borem

Jeszcze w 50. minucie meczu z Borem Oborniki Śląskie Start Konin prowadził 18:17, by ostatecznie przegrać 21:27. Upragnione zwycięstwo znów wyślizgnęło się koninianom z rąk w końcówce spotkania.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że na parkiecie rozegra się prawdziwa batalia. Oba zespoły grały niezwykle twardo w obronie, a sędzia co chwilę musiał przerywać akcje odgwizdując przewinienia. Nie była to jednak gra brutalna, obie drużyny dostały łącznie zaledwie pięć razy kary dwuminutowe. Brakowało natomiast bramek, pierwsza padła dopiero w trzeciej minucie za sprawą Grzegorza Stawickiego. Do szesnastej minuty utrzymywał się remis, później jednak przewagę zdobyli gospodarze. Regularnie punktował Maciej Rolnik, w defensywie zaś indywidualne krycie Artura Szabata przez Adama Pietrzyka skutecznie powstrzymywało ataki gości. Start Konin wygrał pierwszą część meczu 12:9.

Na drugą połowę meczu goście wyszli niezwykle zmobilizowani i szybko objęli prowadzenie. Pięć punktów z rzędu zdobytych przez Eryka Sawickiego, Artura Szabata, Macieja Kowalskiego i Konrada Burchackiego wyprowadziło Bór na 14:12. Niedługo później graczom Startu udało się wyrównać, a nawet w 50. minucie objęli ponowne prowadzenie 18:17. Wtedy jednak niecelne rzuty prosto w bramkarza lub obramowanie pozwoliły gościom na przeprowadzanie kontrataków i kolejną, tym razem siedmiopunktową serię zdobytych bramek. W ciągu ostatnich dziesięciu minut Bór zdobył dziesięć oczek, przy zaledwie trzech trafieniach Startu (a właściwie Adama Kujawińskiego). Ostatecznie to goście wygrali 27:21.

- Początek meczu pokazał, że możemy rywalizować z tą drużyną. Zawodnicy na pewno walczyli, zaprezentowało się kilku młodych graczy z zespołu juniora młodszego. Trzeba powoli odmładzać ten i tak młody zespół, bo za chwilę się okaże, że pójdą ludzie na studia i nie będzie nam miał kto grać, a nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam na ściąganie zawodników z innych zespołów – podsumował spotkanie trener Startu Konin, Radosław Wrzesiński.

Kolejne spotkanie ligowe konińscy szczypiorniści rozegrają już za tydzień. Na wyjeździe Start Konin zmierzy się z Politechniką Wrocław.

Start Konin: Jakub Kujawiński - Adam Kujawiński (6), Maciej Rolnik (5), Marek Salzman (3), Adam Pietrzyk (3), Grzegorz Stawicki (2), Olgierd Piaskowski (1), Piotr Kołtunowicz (1), Hubert Woźniak.