LM.plSportSokół zatrzymany

Sokół zatrzymany

Po dwunastu zwycięstwach z rzędu Sokół Kleczew zremisował w Wągrowcu z miejscową Nielbą 1:1. Bramkę dla kleczewian strzelił Kamil Krzyżanowski.

Niesamowita passa kleczewskiego zespołu trwała od końca sierpnia i wysunęła Sokoła na prowadzenie w III lidze. Do trzynastego zwycięstwa nie zabrakło jednak dużo. Przez 82. minuty sobotniego spotkania utrzymywał się remisowy rezultat. Prowadzenie gościom dał Kamil Krzyżanowski, jednak trzy minuty przed końcem spotkania w polu karnym Sokoła faulował golkiper gości. Arbiter spotkania podyktował jedenastkę, którą na wyrównujące trafienie zamienił Marcin Andukowicz.

Pomimo wywalczenia tylko jednego punktu kleczewianom udało się jeszcze zwiększyć przewagę na drugim zespołem Lecha Poznań. Rezerwy Kolejorza przegrały bowiem w Inowrocławiu z miejscową Cuiavią 0:2. Dzięki temu Sokół z 38 punktami na koncie ma już cztery oczka przewagi nad poznaniakami. Za tydzień odbędzie się ostatnia ligowa kolejka w bieżącym roku. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Mogilno.