Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportMogilno zdobyte

Mogilno zdobyte

Zwycięstwem zakończył się ostatni mecz Sokoła Kleczew w bieżącym roku kalendarzowym. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza wygrali z Pogonią Mogilno 2:0.

W zeszłym roku w Mogilnie kleczewianie ulegli gospodarzom 1:2. Tegoroczne spotkanie Sokół zaczął od mocnego uderzenia bowiem już w dziesiątej minucie prowadzenie kleczewianom dał Łukasz Urban. W kolejnych minutach przewagę zdobyła Pogoń, gospodarze nie byli jednak w stanie poważnie zagrozić bramce podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza. W końcówce pierwszej połowy doszło do małej scysji pomiędzy zawodnikami obu drużyn, żółte kartki obejrzeli Łukasz Urban i Przemysław Kędziora. Sokół prowadził do przerwy 1:0.

Od początku drugiej połowy Mogilno próbowało odrobić straty. Najpierw w 49. minucie uderzał Mikołaj Plewa, ale dobrze spisał się Hubert Świtalski. Chwilę później golkiper gości był bliski umieszczenia piłki we własnej siatce. Sędziowie meczu wydali najpierw sprzeczny werdykt (boczny sygnalizował bramkę, główny – rzut wolny), ostatecznie jednak gol nie został uznany. Od 67. minuty Sokół musiał radzić sobie w dziesiątkę bowiem drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Urban. Cztery minuty później gospodarze mogli wyrównać stan meczu, ale strzał Jacka Wojciechowskiego obronił bramkarz Sokoła. Kolejne zagrożenie Mogilno stworzyło w 79. minucie, gdy po strzale z dystansu Mikołaja Plewy ponad poprzeczkę piłkę zmuszony został przenosić Hubert Świtalski. Chwilę później kolejny strzał Plewy zatrzymał się na poprzeczce. Pogoń miała sytuacje, ale to Sokół strzelał bramki. W 85. minucie lobem bramkarza gospodarzy pokonał Robert Sierant.

Zwycięstwo pozwoliło zwiększyć przewagę kleczewian nad kolejnymi zespołami – Wdą Świecie i Lechem II Poznań – do sześciu punktów. Sokół kończy bieżący rok kalendarzowy na fotelu lidera III ligi.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Robert Jędras, Mikołaj Pingot, Robert Sierant, Kamil Krzyżanowski, Arkadiusz Bajerski (90’ Dominik Augustyniak), Sebastian Śmiałek, Łukasz Urban, Krystian Sobieraj (90’ Bartosz Domaniecki), Jakub Dębowski (87’ Jacek Kopaniarz), Ihor Vons (73’ Sebastian Polody).

źródło: pogonmogilno.pl