LM.plSportZnów było pięć setów

Znów było pięć setów

Kolejny zwycięski pojedynek mają za sobą siatkarze Wilków Wilczyn. W meczu dziesiątej kolejki pokonali u siebie Orła Międzyrzecz 3:2.

Już pierwszy set mógł zwiastować długi i zacięty pojedynek w sobotni wieczór. Oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy wygrali dopiero przy stanie 27:25. W drugiej części spotkania zdecydowanie lepsze były Wilki, które zwyciężyły 25:18. Podobny przebieg miał set trzeci, gospodarze wypracowali sobie wysoką przewagę, wygrali 25:21 i prowadzili w całym meczu 2:1.

Gdy wydawało się, że podopiecznych Andrzeja Malczewskiego nie da się już zatrzymać goście zebrali się w sobie i wygrali czwartego seta. Gra znów toczyła się do ostatnich piłek, jednak to Orzeł triumfował 25:23. Zespół z Wilczyna staje się już specjalistą od pięciosetowych pojedynków. W rozstrzygającej części meczu gospodarze triumfowali 15:8 i wygrali ostatecznie 3:2.

Wygrana nie zmieniła piątej lokaty Wilków w tabeli, jednak ich dorobek punktowy – siedemnaście oczek – jest zdecydowanie bliższy czołówce niż końcu stawki. Do AZS UAM Poznań Wilczyn traci tylko dwa oczka, mając jednocześnie aż dziesięć punktów przewagi nad szóstym Orłem Międzyrzecz. Za tydzień podopiecznych Andrzeja Malczewskiego czeka wyjazdowy pojedynek z Orionem Sulechów.

Wilki Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Banasiak, Bartosz Malinowski, Michał Pacławski, Karol Szlecht, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Wojciech Stanowski, Tomasz Kotecki, Łukasz Lewicki.