Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportSzermierka w Katowicach i Goeppingen

Szermierka w Katowicach i Goeppingen

Dwa turnieje szermiercze mają za sobą reprezentanci KKSz Konin. Jedyny medal z weekendowych zawodów przywiózł Adrian Stanisławski.

W sobotę w Katowicach odbył się I Puchar Polski Seniorów. Wśród ośmiu najlepszych szablistek nie znalazła się żadna koninianka, a najlepszy wynik osiągnęła Michalina Kostrzewa, zajmując 23. miejsce. Znacznie lepiej poradzili sobie panowie. Złoto w tej kategorii wywalczył Adrian Stanisławski, pokonując w finale Adama Skrodzkiego z AZS AWF Katowice 15/12. Do ćwierćfinału dotarł Stanisław Świerk, ulegając na tym etapie przyszłemu zwycięzcy 11/15 i zajmując ostatecznie ósme miejsce.

Przez dwa weekendowe dni walczyli natomiast kadeci, którzy w Goeppingen w Niemczech brali udział w Pucharze Europy. Bardzo wysokie, siódme miejsce, zajęła w kategorii dziewcząt indywidualnie Sylwia Matuszak. W ćwierćfinale koninianka uległa Caroline Queroli z Francji, przyszłej triumfatorce turnieju, 8/15. Wśród chłopców najlepszy wynik zanotował Mateusz Godlewski, lokując się na 35. lokacie.

Drużynowo Polki z Sylwią Matuszak w składzie zajęły szóste miejsce, przegrywając w ćwierćfinałach z Rosją II 37/45. Blisko medalu była druga reprezentacja męska z Patrykiem Jaskulskim, która zajęła czwarte miejsce. Pierwszy zespół z Mateuszem Godlewskim, Adrianem Dzwoniarskim i Bartoszem Strejzą wywalczył miejsce piąte, a trzecia drużyna z Dawidem Ogłym – miejsce 20.

To jednak nie koniec szermierczych emocji w najbliższym czasie. Dzisiaj do Bukowiny Tatrzańskiej na zgrupowanie szermiercze wyjechała młodzież z Gimnazjum nr 6 w Koninie. Od najbliższego piątku na zgrupowanie kadry narodowej juniorów wyjeżdża natomiast siedmiu zawodników KKSz Konin - Damian Dzwoniarski, Kewin Chorchowski, Artur Staszak, Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski, Stanisław Świerk i Bartosz Strejza.