Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportStanisławski wywalczył srebro

Stanisławski wywalczył srebro

Jeden medal udało się zdobyć reprezentantom Konińskiego Klubu Szermierczego podczas II Pucharu Polski seniorów i seniorek, rozgrywanego w Łodzi. Drugie miejsce zajął Adrian Stanisławski.

Szablistkom z Konina udało dotrzeć się jedynie do 1/8 zawodów. Najwyższe, trzynaste miejsce, zajęła Weronika Maciejewska, przegrywając z Aleksandrą Sochą 3/15. Dwa oczka niżej uplasowała się Michalina Kostrzewa, ulegając Marcie Puda 6/15, a na osiemnastej lokacie zakończyła swoją przygodę z turniejem Sylwia Matuszak. Wszystkie koninianki jednak były młodsze od swoich rywalek, a najmłodsza – Sylwia Matuszak – dopiero w listopadzie skończy szesnaście lat. Miejsca w pierwszej dwudziestce zawodów uznać więc można za dobre osiągnięcie.

O wiele większe apetyty medalowe mieli doświadczeni szabliści. Srebro w Łodzi wywalczył Adrian Stanisławski, przegrywając w finale z Adamem Skrodzkim (AZS AWF Katowice) 8/15. Na dziewiątym miejscu turniej zakończył Patryk Pałasz, przegrywając w 1/8 z Sebastianem Więchem 9/15. Dobrze zaprezentowali się również młodzi: Damian Dzwoniarski i Stanisław Swierk, zajmując odpowiednio jedenaste i dwunaste miejsce.

Kolejne zawody szermiercze czekają na konińskich zawodników już w najbliższą sobotę. W Sosnowcu walczyć będą juniorzy podczas III Pucharu Polski.