LM.plSportLider pokonany

Lider pokonany

Po zaciętej walce Wilki Wilczyn pokonały na własnym terenie Olimpię Sulęcin 3:1, lidera tabeli. Mecz ten zakończył rundę zasadniczą rozgrywek II ligi.

Spotkanie pomiędzy Wilkami a Olimpią dla żadnego z zespołów nie było nad wyraz ważne – bez względu na wynik obie drużyny nie mogły już zmienić swoich pozycji w tabeli po rundzie zasadniczej. Mimo tego na parkiecie oglądać można było naprawdę zaciętą walkę o każdą piłkę. Docenili to jak zawsze głośni kibice obu drużyn, bowiem do Wilczyna przyjechała również spora liczba fanów zespołu z Sulęcina.

Pierwszy set niespodziewanie łatwo wygrali gospodarze. Bardzo szybko Wilczyn zdobył kilkupunktową przewagę, głównie dzięki skutecznej grze blokami, którą utrzymał do końca seta, zwyciężając 25:18. Druga część spotkania było już o wiele bardziej wyrównana, ponownie jednak to gospodarze prowadzili. W samej jednak końcówce lepiej zagrali siatkarze Olimpii i wyrównali stan meczu, wygrywając drugiego seta 25:23.

Trzecia odsłona pojedynku była bardzo podobna, obie drużyny nie były w stanie przełamać przeciwnika, a na tablicy co chwila widniał wynik remisowy. Przy stanie 25:24 dla gospodarzy skuteczny atak przeprowadził jednak Michał Pacławski, dając Wilkom prowadzenie w meczu 2:1. Zszokowani goście nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającym podopiecznym Andrzeja Malczewskiego, przegrali czwartego seta 19:25 po ataku Karola Szlechta, a w całym spotkaniu ulegli Wilkom 1:3.

Drużyna z Wilczyna zagrała naprawdę dobre spotkanie, walcząc o każdą piłkę i broniąc często ataki, które wydawały się nie do wybronienia. Dzięki zwycięstwu Wilki zrewanżowały się Olimpii za porażkę w Sulęcinie 1:3 i powiększyły swój dorobek punktowy do 21 oczek. Rundę zasadniczą podopieczni Andrzeja Malczewskiego kończą na piątym miejscu w tabeli. Teraz czeka ich walka o utrzymanie w fazie play-out.

LUKS Wilki Wilczyn – STS Olimpia Sulęcin 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:19).
LUKS Wilki Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Banasiak, Bartosz Malinowski, Michał Pacławski, Karol Szlecht, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Wojciech Stanowski, Tomasz Kotecki, Łukasz Lewicki.