LM.plSportRemis z drugoligowcem

Remis z drugoligowcem

Wynikiem 2:2 zakończył się pierwszy zimowy sparing Górnika Konin z Ostrovią Ostrów Wlkp. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bartosz Modelski i Krystian Zawiślak.

Rywalem konińskiego zespołu był beniaminek II ligi – Ostrovia Ostrów Wlkp. – zespół, z którym piłkarze Górnika mieli możliwość mierzyć się podczas gry w III lidze. Obecnie ostrowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów (sześć zwycięstw, sześć remisów i sześć porażek).

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którym prowadzenie już w piątej minucie dał Marcin Górecki. Napastnik ostrowian miał jeszcze kolejne szanse na podwyższenie wyniku, ale piłka co najwyżej trafiała w słupki konińskiej bramki. Podopieczni Pawła Nowackiego zdołali natomiast wyrównać stan meczu w samej końcówce pierwszej połowy. Faulowany w polu karnym był Paweł Błaszczak, a jedenastkę na gola zamienił Bartosz Modelski.

Szansę gry w sobotnim sparingu otrzymali również zawodnicy rezerwowi lub grający zazwyczaj w drugiej drużynie Górnika. Okazję do pokazania się szkoleniowcowi koninian wykorzystał przede wszystkim Krystian Zawiślak, który w 75. minucie strzelił drugą bramkę dla Górnika. Gospodarzom udało się jeszcze doprowadzić do remisu za sprawą Krzysztofa Gościniaka i cały mecz skończył się remisem 2:2.

Jak na razie koniński zespół nie został wzmocniony żadnym nowym zawodnikiem, ale na testach w Górniku przebywa zawodnik Olimpii Koło, mogący grać jako obrońca albo pomocnik. Również nikt z dotychczasowej kadry nie zdecydował się na odejście do innego klubu.

Kolejny sparing biało-niebiescy rozegrają już za tydzień. We Włocławku zmierzą się z miejscową III-ligową Włocłavią.