LM.plSportDrygała w dwudziestce

Drygała w dwudziestce

Na osiemnastym miejscu zakończyła udział w Pucharze Świata Juniorów w Dourdan we Francji reprezentantka KKSz Konin – Gabriela Drygała. Był to najlepszy wynik spośród wszystkim koninian.

W turnieju szablistek wystartowały dwie zawodniczki KKSz Konin, żadna jednak nie awansowała do czołowej szesnastki. Najwyższe, osiemnaste miejsce, zajęła Gabriela Drygała. Michalina Kostrzewa zakończyła zawody na 28. miejscu. Spośród Polek wyższe pozycje zajęły: Małgorzata Turek (dwunaste miejsce) i Karolina Cieślar (szesnaste miejsce). Zwyciężyła Ekaterina Vorobyeva z Rosji, pokonując w finale Ellę Kanukovą (również z Rosji) 15/12.

O wiele gorzej poradzili sobie panowie, z których żaden nie znalazł się nawet w pierwszej pięćdziesiątce zawodów. 70. miejsce zajął Damian Dzwoniarski, a osiem pozycji niżej sklasyfikowany został Artur Staszak. Najwyższe, dziewiąte miejsce, wśród Polaków zajął Mikołaj Grzegorek. Zwyciężył Luca Curatoli z Włoch, pokonując w finale Maxence’a Lamberta z Francji 15/13.

Kolejne zawody szermiercze już za tydzień w Koninie. Od godz. 11.00 w Ośrodku Szermierczym przy ul. Dworcowej 2a odbywać się będzie III Puchar Polski Juniorów Młodszych.