LM.plSportGospodarze najlepsi

Gospodarze najlepsi

LKS Ślesin zwyciężył w Halowym Turnieju Trampkarzy Młodszych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin. W finale ślesinianie pokonali Górnika Konin 5:2.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn (Sokół Kleczew nie pojawił się), które rywalizowały w dwóch grupach. W grupie A najlepszy okazał się Górnik Konin z dorobkiem dziewięciu oczek, trzy oczka mniej i awans do półfinału wywalczył Tur 1921 Turek. W drugiej grupie z kompletem zwycięstw awansował LKS Ślesin, z drugiego miejsca do półfinału dostała się Sparta Konin.

W pierwszym, wewnątrz konińskim pojedynku, Górnik pokonał Spartę 4:0. W drugim półfinale lepszy okazał się LKS Ślesin, zwyciężając z Turem 1921 Turek 3:1. Finał to natomiast zwycięstwo gospodarzy, którzy pokonali koninian 5:2. Trzecie miejsce wywalczyła Sparta Konin, która dopiero w karnych pokonała turkowian 2:0 (w regulaminowym czasie padł remis 2:2).

Wśród wyróżnionych indywidualnie znalazł się Adrian Górecki z LKS Ślesin, który zwyciężył w dwóch kategoriach: najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika. Najlepszym bramkarzem został Kacper Kotarski ze Sparty Konin.