LM.plSportStart na remis z Tęczą

Start na remis z Tęczą

Koniński Start wywalczył pierwszy punkt w sezonie, remisując z Tęczą Kościan 27:27. Tym samym był to drugi remis po powrocie konińskich szczypiornistów na drugoligowe boiska.

Ostatnie tygodnie to dla podopiecznych Radosława Wrzesińskiego coraz lepszy okres. Z meczu na mecz koninianie grali coraz lepiej, a dwucyfrowe porażki powoli zmieniały się w przegrane zaledwie kilkoma bramkami. W sobotę nie udało się co prawda wywalczyć upragnionego zwycięstwa, mimo tego gracze Startu przełamali swoją niemoc i wymazali zero ze swojego ligowego dorobku.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w jedenastej minucie prowadzili 6:1. Pod bramką gości dobrze spisywał się duet Tomasz Trojanowski – Marek Salzman, a między słupkami kolejny raz wysoką formą popisywał się Jakub Kujawiński. W końcówce pierwszej połowy Tęcza nieco się obudziła i odrobiła straty, mimo tego to koninianie wygrali tą część spotkania 13:10.

Druga połowa była dokładną odwrotnością pierwszej. Początek tym razem należał do Tęczy, która szybko doprowadziła do remisu, a dalsza część gry toczyła się punkt za punkt. W przeciwieństwie jednak do poprzednich spotkań koninianie tym razem wytrzymali presję i do samego końca nie dali odskoczyć rywalowi, a nawet sami mieli okazję przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich sekundach meczu gościom udało się jednak wyrównać i ostatecznie mecz skończył się remisem 27:27.

Mimo lekkiego niedosytu pierwszy punkt, a przede wszystkim coraz lepsza gra konińskiego Startu dają nadzieję na wywalczenie kompletu punktów jeszcze w tym roku. Do końca sezonu pozostało dziesięć spotkań. Najbliższe – już za tydzień w Lubinie, gdzie Start zmierzy się z Zagłębiem II.

Start Konin: Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński – Tomasz Trojanowski (8), Adam Kujawiński (7), Marek Salzman (5), Olgierd Piaskowski (3), Maciej Rolnik (2), Adam Pietrzyk (1), Patryk Urbański (1), Maciej Roszak, Patryk Stuczyński, Sebastian Kietner, Hubert Woźniak.