LM.plSportSzóstka dla Górnika

Szóstka dla Górnika

Sześciu różnych piłkarzy strzelało bramki dla Górnika Konin w sobotnim sparingu. We Włocławku piłkarze Pawła Nowackiego mierzyli się z Kujawianką Izbica Kujawska.

Rywal Górnika Konin gra obecnie w IV lidze kujawsko-pomorskiej i zajmuje tam czwarte miejsce. Lider IV ligi wielkopolskiej południowej nie pozostawił złudzeń Kujawiakom, aplikując im w każdej połowie po trzy gole.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 23. minucie Łukasz Kujawa. Już chwilę później było 2:0 po bramce Macieja Adamczewskiego. Chwilę przed końcem pierwszej odsłony meczu trzecią bramkę biało-niebieskim dał Paweł Błaszczak. W drugich 45. minutach trener Paweł Nowacki pozwolił zagrać w większości innym zawodnikom, to nie przeszkadzało jednak koninianom strzelać kolejne bramki. Już w 54. minucie czwartego gola trafił Adrian Majewski. W 69. minucie podwyższył Krzysztof Słowiński, by chwilę później gracze Kujawianki strzelili honorowego w spotkaniu gola. Wynik meczu na 6:1 w 71. minucie ustalił Krystian Zawiślak.

Kolejny sparing czeka podopiecznych Pawła Nowackiego już w następny weekend. W Poznaniu biało-niebiescy zmierzą się z Lubuszaninem Trzcianka.

Górnik Konin (I połowa): Bartosz Kordylewski, Maciej Rojewski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Marcin Stryganek, Maciej Adamczewski, Bartosz Modelski, Sebastian Antas, Tymoteusz Urbański, Łukasz Kujawa, Paweł Błaszczak.

Górnik Konin (II połowa): Łukasz Jaskólski, Bartosz Maślak, Szymon Ćwiek, Mateusz Majewski (54’ Szymon Zenker), Filip Szymański, Maciej Adamczewski (60’ Jakub Marzyński), Jakub Pietrzak, Adrian Majewski, Mateusz Insiak, Krystian Zawiślak (78’ Bartosz Kowalski), Krzysztof Słowiński.