LM.plSportOrzeł zrewanżował się Wilkom

Orzeł zrewanżował się Wilkom

Ani jednego seta nie udało się wywalczyć Wilkom Wilczyn w spotkaniu czwartej kolejki II etapu II ligi. W Międzyrzeczu miejscowy Orzeł zwyciężył 3:0.

Dla obu ekip był to już czwarty pojedynek między sobą. Jak dotąd drużyna z Wilczyna była bezlitosna dla swoich rywali z Międzyrzecza, wygrywając wszystkie spotkania – kolejno 3:2, 3:2 i 3:0. W sobotę przyszedł czas na rewanż.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:19. Druga odsłona meczu przyniosła nieco lepszą grę podopiecznych Andrzeja Malczewskiego, mimo tego Wilczyn ponownie przegrał – tym razem 21:25. Takim samym rezultatem skończył się również trzeci set pojedynku, co dało zwycięstwo w całym spotkaniu Orłowi Międzyrzecz.

Mecz czwartej kolejki na pewno ważniejszy był dla drużyny z Międzyrzecza, która dzięki wygranej zapewniła sobie utrzymanie w II lidze. Wilki, nawet w obliczu porażki, nie straciły swojej piątej pozycji w tabeli. Za dwa tygodnie Wilczyn kończy swój premierowy sezon w II lidze. W ostatnim spotkaniu Wilki podejmą Oriona Sulechów.

Orzeł Międzyrzecz – Wilki Wilczyn 3:0 (25:19, 25:21, 25:21).