LM.plSportWalczyli we Wrocławiu

Walczyli we Wrocławiu

Ponad 40 zawodników KKSz Konin wzięło udział w Challenge Wratislavia – międzynarodowym turnieju we Wrocławiu. Bardzo dobre dziesiąte miejsce zajęła Michalina Fic.

Zawody rozgrywane były w aż czterech kategoriach. Szesnaście koninianek wystartowało w turnieju szabli dziewcząt roczników 1999-2000. Najwyższe – dziesiąte miejsce zajęła Michalina Fic. Zwyciężyła Laura Hirn z Niemiec, w finale pokonując swoją rodaczkę Julikę Funkę 15/12. Wśród chłopców z tego rocznika znalazło się czternastu zawodników KKSz Konin. Najwyżej sklasyfikowany został Krystian Wysocki, który zajął 46. miejsce. Wygrał Rosjanin Arseniii Panteleev, który w finale pokonał Polaka Karola Lademanna (MUKS Victor Warszawa) 15/8.

Reprezentanci KKSz Konin brali również udział w zawodach roczników 2003 i młodsi. Wśród dziewcząt znalazło się sześć koninianek. Najwyższe miejsce wywalczyła Aleksandra Kiełczewska, która skończyła turniej na 37. lokacie. Wygrała Anna Mikluevich z Łotwy, pokonując Polinę Ryabchikovą z Rosji 8/3. Sześciu zawodników KKSz Konin wzięło również udział w turnieju chłopców. Na 28. miejscu skończył zawody Kacper Świetlicki. Zwyciężył Amerykanin Kirk Chayevsky, który w finale wygrał z Niemcem Timonem Funke 8/6.

Kwiecień zapowiada się niezwykle pracowicie dla wszystkich zawodników KKSz Konin. Od środy Sylwia Matuszak, Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski i Kewin Chorchowski reprezentują Polskę w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w szabli rozgrywanych w Plovidiv (Bułgaria). W sobotę zawodnicy KKSz Konin wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w Świerznie, a już za tydzień szermierka zawita do Konina w ramach III Pucharu Polski Seniorów – XXI Memoriału Zenona Ryszewskiego (sobota) oraz Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin (niedziela).