LM.plSportPiaskowski w kadrze

Piaskowski w kadrze

Olgierd Piaskowski, zawodnik Startu Konin, rozegrał trzy mecze w kadrze narodowej Polski juniorów młodszych. W turnieju towarzyskim podopieczni Dariusza Tomaszewskiego zajęli trzecie miejsce.

Dla zespołu juniorów młodszych z Olgierdem Piaskowskim w składzie był to debiut na międzynarodowych parkietach. W Dzierżoniowie młodzi Polacy mierzyli się z Norwegami, Islandczykami i Węgrami.

W pierwszy meczu z reprezentacją Madziarów biało-czerwoni przegrali 19:26. Pierwsze minuty spotkania to przewaga Polaków, później jednak przewagę zdobyli Węgrzy. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem zespołu Dariusza Tomaszewskiego 11:10. W drugiej odsłonie spotkania lepsi już okazali się Węgrzy, wygrywając 26:19. Olgierd Piaskowski zdobył w starciu jedną bramkę.

W drugim meczu Polacy walczyli z Islandią. Do przerwy Islandczycy prowadzili 12:10. W drugiej połowie biało-czerwoni zagrali lepiej, szczególnie w końcówce i ostatecznie odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo, pokonując rywali 25:21. Olgierd Piaskowski ponownie zaprezentował się na parkiecie, tym razem jednak nie zdobywając żadnej bramki.

Ostatnie spotkanie to pojedynek Polaków z Norwegami. Skandynawska szkoła piłki ręcznej dała o sobie znać poprzez dużą przewagę reprezentantów Norwegii. W pierwszej połowie rywale biało-czerwonych prowadzili 18:14, by w drugiej zwyciężyć 36:22. Po raz kolejny w składzie Polski zagrał Olgierd Piaskowski.

Ostatecznie dwie porażki i jedno zwycięstwo dało biało-czerwonym trzecie miejsce w turnieju. Najlepsi okazali się Norwegowie, wyprzedzając o dwa punkty Węgrów. Warto również zauważyć, że szansę na występ w biało-czerwonych barwach miał również inny zawodnik Startu Konin – Piotr Kołtunowicz, który znajdował się na liście rezerwowej trenera Dariusza Tomaszewskiego.

Polska – Węgry 19:26 (11:10)
Polska: Dawid Skrzypczyk, Kacper Pyrka, Kacper Antosik – Maciej Gauden, Patryk Szczepański, Paweł Dudkowski (3), Ryszard Landzwojczak, Adrian Chełmiński, Tomasz Makowski (4), Dawid Krysiak (2), Krystian Wołowiec (3), Alan Guziewicz (1), Aleks Olkowski, Patryk Mauer (1), Olgierd Piaskowski (1), Paweł Kowalczyk (4).

Polska – Islandia 25:21 (10:12)
Polska: Kacper Pyrka, Kacper Antosik – Maciej Gauden, Patryk Szczepański (2), Paweł Rynk, Paweł Dudkowski (1), Ryszard Landzwojczak, Adrian Chełmiński (3), Tomasz Makowski (4), Dawid Krysiak, Krystian Wołowiec (4), Alan Guziewicz (2), Aleks Olkowski, Patryk Mauer (4), Olgierd Piaskowski, Oskar Zastawny (1), Paweł Kowalczyk (4).

Polska – Norwegia 22:36 (14:18)
Polska: Kacper Pyrka, Kacper Antosik – Łukasz Telka, Maciej Gauden, Patryk Szczepański, Paweł Rynk (1), Paweł Dudkowski 1, Ryszard Landzwojczak, Adrian Chełmiński (1), Tomasz Makowski (5), Dawid Krysiak (5), Krystian Wołowiec, Alan Guziewicz (4), Aleks Olkowski (2), Patryk Mauer (1), Olgierd Piaskowski, Michał Rogalski (1), Paweł Kowalczyk (1).