Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportStanisławski z kontuzją, ale drugi

Stanisławski z kontuzją, ale drugi

Adrian Stanisławski, szablista KKSz Konin, wywalczył drugie miejsce w rozgrywanym w Koninie III Pucharze Polski Seniorów. W finale koninianin uległ Adamowi Skrodzkiemu.

80 zawodników rywalizowało w Koninie podczas seniorskiego turnieju, będącego jednocześnie Memoriałem Zenona Ryszewskiego – postaci niezwykle zasłużonej dla konińskiej szermierki. W zawodach wystartowało również 22 reprezentantów KKSz Konin, w tym dwóch seniorów – Adrian Stanisławski i Patryk Pałasz.

W rywalizacji kobiet zeszłoroczne drugie miejsce obronić chciała Gabriela Drygała. Młodej konińskiej zawodniczce ta sztuka ostatecznie się nie udała – Drygała zajęła dziesiąte miejsce. Turniej wygrała Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), w finale pokonując swoją klubową koleżankę Małgorzatę Kozaczuk.

Duży sukces w rywalizacji mężczyzn odniósł natomiast Adrian Stanisławski. Koniński szablista, zmagając się z kontuzją, awansował do finałowej ósemki. W ćwierćfinale Stanisławski pokonał Macieja Regulewskiego, następnie wygrał z Michałem Kosmanem, by w ostatniej walce ulec Adamowi Skrodzkiemu z AZS AWF Katowice.

- Jest niedosyt. Z Adamem spotkamy się po raz trzeci w finale, raz udało mi się wygrać – mówił po przegranym finale Adrian Stanisławski. Jak twierdzi, jego uraz nie wpłynął znacząco na wynik pojedynku - Na planszy się nie myśli o kontuzji. Jest ból, na pewno coś przeszkadzało, ale nie będę się tym tłumaczył.

Dobre wyniki Stanisławskiego w tym sezonie zadecydowały o powołaniu koninianina na Puchar Świata O Szablę Wołodyjowskiego. Nie będzie to jego pierwszy start na jednej z najbardziej prestiżowych imprez szermierczych na świecie. W przeszłości zawodnik KKSz Konin zajął już na niej siódme miejsce.

Jutro natomiast w Koninie kolejny turniej szermierczy. Od godz. 11.00 na hali sportowej przy ul. Dworcowej rywalizować będą młodziki w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezesa KKSz Konin.