Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20731) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Stanisławski z kontuzją, ale drugi

Dodano: 12.04.2014 23:32
Źródło: LM.pl

Adrian Stanisławski, szablista KKSz Konin, wywalczył drugie miejsce w rozgrywanym w Koninie III Pucharze Polski Seniorów. W finale koninianin uległ Adamowi Skrodzkiemu.

80 zawodników rywalizowało w Koninie podczas seniorskiego turnieju, będącego jednocześnie Memoriałem Zenona Ryszewskiego – postaci niezwykle zasłużonej dla konińskiej szermierki. W zawodach wystartowało również 22 reprezentantów KKSz Konin, w tym dwóch seniorów – Adrian Stanisławski i Patryk Pałasz.

W rywalizacji kobiet zeszłoroczne drugie miejsce obronić chciała Gabriela Drygała. Młodej konińskiej zawodniczce ta sztuka ostatecznie się nie udała – Drygała zajęła dziesiąte miejsce. Turniej wygrała Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), w finale pokonując swoją klubową koleżankę Małgorzatę Kozaczuk.

Duży sukces w rywalizacji mężczyzn odniósł natomiast Adrian Stanisławski. Koniński szablista, zmagając się z kontuzją, awansował do finałowej ósemki. W ćwierćfinale Stanisławski pokonał Macieja Regulewskiego, następnie wygrał z Michałem Kosmanem, by w ostatniej walce ulec Adamowi Skrodzkiemu z AZS AWF Katowice.

- Jest niedosyt. Z Adamem spotkamy się po raz trzeci w finale, raz udało mi się wygrać – mówił po przegranym finale Adrian Stanisławski. Jak twierdzi, jego uraz nie wpłynął znacząco na wynik pojedynku - Na planszy się nie myśli o kontuzji. Jest ból, na pewno coś przeszkadzało, ale nie będę się tym tłumaczył.

Dobre wyniki Stanisławskiego w tym sezonie zadecydowały o powołaniu koninianina na Puchar Świata O Szablę Wołodyjowskiego. Nie będzie to jego pierwszy start na jednej z najbardziej prestiżowych imprez szermierczych na świecie. W przeszłości zawodnik KKSz Konin zajął już na niej siódme miejsce.

Jutro natomiast w Koninie kolejny turniej szermierczy. Od godz. 11.00 na hali sportowej przy ul. Dworcowej rywalizować będą młodziki w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezesa KKSz Konin.

Szabla kobiet:
1. Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa)
2. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
3. Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
5. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
6. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań)
7. Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań)
8. Karolina Walczak (TMS Sosnowiec).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
10. Gabriela Drygała, 15. Weronika Maciejewska, 24. Marika Rzepka, 25. Michalina Kostrzewa, 26. Sara Ciesielska, 27. Marta Geraga, 28. Angelika Trzmielewska, 29. Natalia Katarzyńska, 30. Martyna Łuczak, 33. Martyna Maksym, 34. Natalia Domżałowska.

Szabla mężczyzn:
1. Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
2. Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
3. Michał Kosman (AZS AWF Warszawa)
3. Jakub Ociński (AZS AWF Katowice)
5. Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
6. Piotr Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec)
7. Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec)
8. Damian Dzwoniarski (KKSz Konin).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin:
13. Patryk Pałasz, 14. Artur Staszak, 18. Kewin Chorchowski, 20. Bartosz Strejza, 22. Stanisław Świerk, 27. Patryk Jaskulski, 30. Mateusz Godlewski, 35. Adrian Dzwoniarski, 40. Kamil Goździk.

  • Stanisławski z kontuzją, ale drugi
  • DSC_0518
  • DSC_0523
  • DSC_0533
  • DSC_0540
  • DSC_0545
  • DSC_0568
  • DSC_0574
  • DSC_0592
  • DSC_0594

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I znowu same sukcesy-potszeba więcej kasy a reszta niech zazdrości!
Dodano: 12.04.2014 23:59    Przez: ~szermi
Ile będzie tych pucharów? 6,7 a może 10. To przecież zwykle turnieje bez eliminacji, jak ktoś chce wystartować to prosże się wpisać na listę startową.
Dodano: 13.04.2014 08:12    Przez: ~maxi
Maxi! Jaka szkoda, że nie wpisałeś się na listę startową...Poważne osłabienie turnieju a poza tym to lekceważenie nie zapisując się. Pucharów u nas dostatek. Zapewne coś by mogło Ci skapnąć....SZkoda!!!!????.....
Dodano: 13.04.2014 14:36    Przez: ~Brak słów na głupo ...
Jesteś najlepszy!!! super gratuluje!!!
Dodano: 13.04.2014 17:33    Przez: ~fabian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.