Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17569) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO

9 / 6oC
7 / 3oC
5 / 1oC

Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Cichos daje trzy punkty

Dodano: 2.05.2014 12:40

Szósty mecz z rzędu bez porażki w lidze zanotowali wczoraj piłkarze Sokoła Kleczew. Na własnym stadionie podopieczni Tomasza Mazurkiewicza pokonali GKS Dopiewo 2:1.

Choć faworytem czwartkowego meczu bez wątpienia byli gospodarze, kleczewianie dość długo trzymali w niepewności swoich kibiców. Początek meczu ułożył się po ich myśli. Już w trzeciej minucie w sytuacji sam na sam znaleźć się mógł Arkadiusz Bajerski, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążył jeden z obrońców GKS. Nieco ponad 20 minut później z woleja uderzał Łukasz Urban, piłka minimalnie minęła jednak dopiewską bramkę. Chwilę później w słupek trafił Norbert Grzelak, aż w końcu w samej końcówce pierwszej połowy Sokół wyszedł na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został właśnie Grzelak, a jedenastkę na bramkę zamienił Robert Sierant.

Gospodarze niedługo cieszyli się jednak prowadzeniem, bowiem zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony starcia Dopiewo zdołało wyrównać. Po dograniu piłki z prawego skrzydła do siatki Sokoła trafił Maciej Stronka. W kolejnych minutach przeważali kleczewianie, brakowało jednak dobrego wykończenia akcji. Udało się to dopiero w samej końcówce meczu, gdy dośrodkowanie Krystiana Sobieraja na drugą bramkę dla Sokoła zamienił Łukasz Cichos.

Osiemnaste ligowe zwycięstwo Sokoła w bieżącym sezonie zwiększyło dorobek punktowy podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza do 58 punktów. Kleczew ma sześć punktów przewagi nad drugim Startem Warlubie. Kolejne spotkanie Sokół powinien rozegrać już w najbliższą niedzielę z rezerwami Lecha Poznań, jednak z powodu meczu poznaniaków w okręgowym Pucharze Polski niedzielny meczu został przeniesiony na 21 maja i zostanie rozegrany w Kleczewie. Wcześniej jednak, 10 maja, Sokół podejmie Start Warlubie.