Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMecz na szczycie dla Medyka

Mecz na szczycie dla Medyka

Medyk Konin pozostał niepokonany w bieżącym sezonie, wygrywając w niedzielę w Radziechowach z Mitechem Żywiec 4:0. Bramki dla konińskiego zespołu zdobyły: Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Anna Gawrońska i Ewa Pajor.

Choć losy mistrzostwa zostały już rozstrzygnięte medyczki chciały potwierdzić swoją dominację w lidze i wywalczyć czternaste już zwycięstwo w bieżącym sezonie. Zadanie teoretycznie nie było łatwe, bowiem podopieczne Romana Jaszczaka mierzyły się na wyjeździe z wiceliderem tabeli ligowej Mitechem Żywiec.

Pierwsza połowa pokazała, że mecz z żywczankami nie będzie tak prosty, jak wiele innych spotkań Medyka w bieżącym sezonie. Choć koninianki miały sytuacje bramkowe, Mitech wychodził z nich obronną ręką. W 21. minucie po strzale z rzutu wolnego Natalii Pakulskiej piłkę parować musiała bramkarka z Żywca. W kolejnych minutach przeważały przyjezdne, Mitech jednak dobrze się bronił, ale również potrafił zagrozić bramce Medyka. W słupek w sytuacji sam na sam trafiła Katarzyna Wnuk.

Obraz gry znacznie zmienił się w drugiej odsłonie meczu. W 59. minucie koniniankom w końcu udało się przełamać obronę Mitechu. Sytuację sam na sam na bramkę zamieniła Aleksandra Sikora. Już chwilę później Medyk zadał drugi cios, tym razem bramkarkę z Żywca pokonała Natalia Pakulska. W 63. minucie w polu karnym sfaulowana została Sylwia Matysik, a jedenastkę na trzeciego gola zamieniła Anna Gawrońska. Dzieła zniszczenia w 68. minucie dokonała Ewa Pajor, wykańczając strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po tak szybkich ciosach Mitech nie był już w stanie się podnieść i rezultat meczu do końca nie uległ już zmianom. Medyk wywalczył tym samym czternaste zwycięstwo w sezonie i ma już na koncie 42 punkty. Kolejne spotkanie medyczki rozegrają już w najbliższą sobotę, podejmując AZS Wrocław.

Medyk Konin: Anna Szymańska – Sylwia Matysik, Gabriela Grzywińska, Radoslava Slavcheva, Jagoda Szewczuk (90' Ewa Sobolewska), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (75' Paulina Zawiślak), Aleksandra Sikora, Anna Gawrońska, Ewa Pajor.