LM.plSportSokół mistrzem III ligi!

Sokół mistrzem III ligi!

Dwie kolejki przed końcem rozgrywek Sokół Kleczew zapewnił sobie tytuł mistrza III ligi. Na własnym terenie podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zremisowali z Elaną Toruń 2:2.

Przedmeczowe warianty, w których kleczewianie już w środę mogliby cieszyć się z mistrzowskiego tytułu, były dwa – albo Sokół musiał wywalczyć komplet punktów w meczu z Elaną albo komplet punktów stracić musiała Unia Solec Kujawski. Kleczewianie zwycięstwa nie odnieśli, pomogła więc Unia swoją porażką, dając tytuł mistrza graczom z regionu konińskiego.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Po zagraniu Arkadiusza Bajerskiego piłkę do siatki ze skraju pola karnego uderzył Łukasz Cichos. Elana wyrównać mogła w siedemnastej minucie, jednak strzał z rzutu karnego Pawła Mądrzejewskiego trafił w słupek kleczewskiej bramki. W 25. minucie Sokół podwyższył prowadzenie – lobem bramkarza z Torunia pokonał Arkadiusz Bajerski. Do przerwy podopieczni Tomasza Mazurkiewicza prowadzili 2:0.

W drugiej połowie torunianie zaatakowali i w zaledwie dwie minuty udało im się doprowadzić do wyrównania. Najpierw w 61. minucie Huberta Świtalskiego pokonał Bartosz Maćkiewicz. Chwilę później błąd bramkarza Sokoła wykorzystał Rafał Więckowski, lobując Świtalskiego głową. W 69. minucie Elana mogła wyjść na prowadzenie, ale strzał z rzutu wolnego wybronił golkiper Sokoła. Więcej bramek już nie padło i obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Dzięki remisowi dorobek punktowy Sokoła wzrósł do 69 oczek, a porażka Unii Solec Kujawski dała kleczewianom dziewięć punktów przewagi na dwie kolejki przed końcem sezonu i tytuł mistrzowski. W tym roku nie oznacza on jednak automatycznego awansu do II ligi – w związku z reorganizacją rozgrywek Sokół będzie musiał zagrać w barażach ze zwycięzcą grupy opolsko-śląskiej (obecnie prowadzi Nadwiślan Góra, ale szanse na awans mają również Skra Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała i Górnik Wesoła). Dwumecz ten odbędzie się 14 i 18 czerwca. Jeżeli Sokół wygra, 25 i 28 czerwca zmierzy się ze zwycięzcą drugiej pary półfinałowej.

Wcześniej jednak na kleczewian czekają jeszcze dwa spotkania ligowe, a także gra w Pucharze Polski. W najbliższą sobotę Sokół zmierzy się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski, a tydzień później podejmie w ostatnim spotkaniu Nielbę Wągrowiec. W międzyczasie – 4 czerwca – kleczewianie zagrają w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu WZPN z Unią Swarzędz.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Kamil Krzyżanowski, Łukasz Urban (57’ Paweł Lisiecki), Jakub Dębowski, Sebastian Śmiałek, Robert Sierant, Arkadiusz Bajerski (82’ Piotr Kurminowski), Mikołaj Pingot, Łukasz Cichos, Tomasz Kowalczuk, Krystian Sobieraj (86’ Sebastian Polody).

źródło: elanatorun.com