LM.plSportKKSz na brązowo

KKSz na brązowo

Jeden medal indywidualnie i jeden drużynowo wywalczyli w Śremie reprezentanci KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Koninianki i koninianie dwukrotnie stawali na najniższych stopniach podium.

Indywidualnie krążek wywalczyła Weronika Maciejewska startująca w turnieju szabli kobiet. W ćwierćfinale koninianka pokonała Pamelę Warszawską 15/12, by w kolejnej rundzie ulec późniejszej triumfatorce zawodów – Marcie Pudzie – 11/15. Te wyniki wystarczyły jednak do zajęcia trzeciego miejsca i wywalczenia brązowego medalu.

W pierwszej ósemce śremskiego turnieju nie znalazł się żaden z szablistów KKSz Konin, blisko było jednak podium w rywalizacji drużynowej pań. Pierwsza drużyna koninianek uległa w półfinale TMS Sosnowiec II 31/45, a w walce o trzecie miejsce nieznacznie przegrała z AZS AWF Warszawa 41/45 i ostatecznie skończyła zawody na czwartym miejscu.

Brązowy medal wywalczyli natomiast szabliści. Koninianie ulegli co prawda w półfinale drużynie AZS AWF Katowice 40/45, ale w starciu o brąz pokonali TMS Sosnowiec 45/41 i mogli cieszyć się z drugiego krążka wywalczonego przez KKSz Konin w Śremie.

Do Konina szermiercze zawody zawitają już w najbliższy czwartek. Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych rywalizować będą w Mistrzostwach Miasta Konina w szabli dziewcząt i chłopców.