LM.plSportWarta przełamuje passę

Warta przełamuje passę

Po czternastu meczach bez wywalczonego punktu Warta Krzymów zdołała zremisować i dopisać do swojego konta jedno oczko. Wczorajsze spotkanie z Olimpią Koło zakończyło się wynikiem 2:2.

Dla walczących o utrzymanie kolan mecz z przedostatnią drużyną w ligowej tabeli miał być okazją do wywalczenia łatwego kompletu punktów. Warta pokrzyżowała jednak te plany Olimpii i zdołała wywieźć z Koła jedno oczko.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie pokonać bramkarza swoich rywali, a cztery gole, które padły w meczu, strzelone zostały dopiero po przerwie. Wynik w 62. minucie otworzył Mateusz Niewiadomski, jednak zaledwie siedem minut później wyrównanie gospodarzom dał Łukasz Kujawa. W 77. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie za sprawą Mateusza Zaborskiego. Przewaga kolan utrzymała się niemal do samego końca meczu i gdy wydawało się, że gospodarze zanotują kolejne zwycięstwo, gola dającego remis zdobył dla Warty Dariusz Zieliński.

Dorobek punktowy krzymowian zwiększył się dzięki temu do dziewięciu oczek, wiadomo już jednak, że Warta skończy ligę na piętnastym miejscu w tabeli. Olimpia utrzymała jedenaste miejsce w lidze z dorobkiem 36 punktów. Krzymowianie kolejne spotkanie zagrają już w najbliższy wtorek, mierząc się na wyjeździe z Górnikiem Konin w ramach meczu zaległej 27. kolejki. W przyszłą sobotę z biało-niebieskim grać będzie natomiast Olimpia. Dla obu drużyn będą to ostatnie mecze w bieżącym sezonie.