LM.plSportPływali, jeździli, biegali

Pływali, jeździli, biegali

Ponad 400 osób wystartowało w tegorocznej edycji Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. Najszybszym spośród żelaznych ludzi okazał się Mikołaj Luft z Warszawy.

Coroczne zawody w Ślesinie to jedna z części Garmin Iron Triathlon, rozgrywanych również w Piasecznie, Radkowie, Gołdapie i Górznie. Wyścig rozgrywany jest na dystansie 1/4 długości zawodów Ironmana, zawodnicy mają więc do pokonania 0,95 km trasy pływaniem, 45 km jazdą na rowerze oraz 10,55 km biegiem.

Ślesiński triathlon cieszy się ogromną popularnością, a na start zawodów przybywa za każdym razem kilkuset zawodników z całej Polski. Swoich sił w tym niezwykłym wyczynie próbują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, a także osoby niepełnosprawne – w tym roku dwa tandemy z osobami niedowidzącymi: Marcin Suwart i Jarosław Skiba oraz Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała. Druga para osiągnęła świetny czas lokujący ich w czołówce zawodów – 02:07:47.

Jako pierwszy na mecie w klasyfikacji mężczyzn zameldował się Mikołaj Luft z Warszawy z czasem 02:03:52. Drugie miejsce wywalczył Marcin Ławicki z Lubina (02:08:24), a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Domirski z Kobyłki (02:10:11). Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Susmanek z Wrocławia (czternaste miejsce w ogólnej klasyfikacji, czas: 02:17:42), przed Anną Piorun z Kalisza (35. miejsce, 02:23:04) oraz Agatą Pecyną z Koła (86. miejsce, 02:30:37).

Wśród żelaznych ludzi nie zabrakło również reprezentantów regionu konińskiego. Na 38. miejscu zawody skończył Przemysław Pawlak z Ruszkowa Pierwszego (powiat kolski), sześć pozycji niżej sklasyfikowany został Jarosław Przybylski z Koła, a 58. miejsce zajął Jacek Swędrowski z Konina.