Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17848) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO

14 / 11oC

"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Pucharowa przygoda trwa

Dodano: 11.06.2014 12:25

Pierwsze spotkanie Sokoła Kleczew w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza. Kleczewianie na własnym terenie pokonali Unię Swarzędz 3:1.

Oba zespoły znają się bardzo dobrze z rozgrywek III ligi. W tym sezonie Sokół dwukrotnie okazywał się lepszy od Unii, wygrywając z nią 3:1 i 1:0. Do rozgrywek wojewódzkich Swarzędz awansował dzięki zwycięstwu 3:0 nad rezerwami Lecha Poznań. Sokół natomiast pokonał 1:0 Górnika Konin i okazał się również lepszy w miniony wtorek.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła pod koniec pierwszej połowy. W 33. minucie faulowany w polu karnym był Jakub Dębowski, a jedenastkę na bramkę zamienił Robert Sierant. Na kolejne trafienia kibice musieli czekać aż do ostatnich dziesięciu minut starcia. Wtedy worek z bramkami się rozwiązał i obie drużyny zaczęły trafiać seriami. Najpierw w 81. minucie na 2:0 prowadzenie Sokoła podwyższył  Łukasz Cichos. Już chwilę później kontaktowe trafienie dla Unii zdobył Marek Gołembowski. Wynik na 3:1 ustalił natomiast w doliczonym czasie gry Łukasz Urban.

W kolejnej pucharowej rundzie podopieczni Tomasza Mazurkiewicza mierzyć będą się z Polonią 1912 Leszno. Pierwotnie ten mecz zaplanowany został na najbliższą sobotę, jednak Sokół grać będzie wtedy pierwsze spotkanie barażowe o awans do II ligi z Nadwiślanem Góra. Mecz pucharowy przełożony został więc na inny termin.

Pierwszym rywalem na drodze do II ligi kleczewian będzie zwycięzca III ligi grupy opolsko-śląskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na Stadionie im. Józefa Waliczka w Górze, rewanż zaplanowany został na 18 czerwca. Zwycięzca tego starcia zmierzy się w finale z wygranym meczu Granat Skarżysko-Kamienna – Sokół Ostróda.