LM.plSportGambit i Smecz w Ślesinie

Gambit i Smecz w Ślesinie

45 zawodników wzięło udział w XVI Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza z okazji Dni Ślesina. Triumfy w czterech kategoriach podzielili między siebie po równo szachiści z UKS Smecz Konin oraz M-GOK Gambit Ślesin.

Kategorie turniejowe uwzględniały wiek poszczególnych zawodników. W grupie najstarszej +18 lat rozgrywanej na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim zwyciężył z dorobkiem sześciu punktów zawodnik UKS Smecz Konin Kamil Szadkowski. Tyle samo oczek zgromadził drugi w zestawieniu Jarosław Smagalski, a na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Maciejewski z 5,5 pkt. na koncie.

W kategorii drugiej mierzyli się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszy okazał się Norbert Nawrotek ze Ślesina, który razem ze swoim klubowym kolegą Damianem Mrówczyńskim zdobył po sześć punktów. Pół oczka mniej i trzecie miejsce to natomiast dorobek szachisty UKS Smecz Konin Dominika Figury.

Trzecia kategoria należała do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i tym razem to koninianie zajmowali dwa pierwsze miejsca. Najlepszy okazał się Jakub Kowalski z siedmioma punktami na koncie, sześć oczek to natomiast dorobek Denisa Stolarskiego. Najniższy stopień podium przypadł w udziale szachiście Gambitu Ślesin – Aronowi Byrze.

W rywalizacji uczniów I-III zwyciężył zawodnik ze Ślesina – Michał Pawlak – który podobnie jak jego klubowa koleżanka Julia Kowalska zgromadził cztery punkty. Trzecie miejsce zajął Jan Rybarczyk z Pogoni Nowe Skalmierzyce.