Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21166) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (4)

Grand Prix na półmetku

Dodano: 14.07.2014 13:35
Źródło: LM.pl

Drugi turniej XV Wielkopolskiego Grand Prix w Piłce Siatkowej Plażowej rozegrano wczoraj w Kleczewie. Najlepsi w niedzielnych zmaganiach okazali się Mateusz Skadłubowicz i Michał Wroniecki z Kalisza.

Tradycyjnie kleczewskie Grand Prix składa się z trzech turniejów. Pierwszy z nich rozegrano 29 czerwca w Trębach Starych. Zwyciężyła w nich para z Wilczyna – Tomasz Robak i Michał Muszyński, pokonując w finale Łukasza Dyktę z Rychwała i Roberta Wróbla z Koła.

Wczorajsze zmagania odbywały się już w Kleczewie na nowo wybudowanych boiskach do gier plażowych w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej. Chcieliśmy ożywić te boiska i rozdzieliliśmy te trzy turnieje na dwa obiekty. W Parku mamy trzy boiska do siatkówki plażowej, a jednocześnie można tu rozgrywać turnieje w beach soccera. Wybudowaliśmy te boiska przy pomocy Urzędu Miasta i Gminy Kleczew, pomogła nam Kopalnia Węgla Brunatnego, która nieodpłatnie użyczyła nam ok. 700 ton piasku. Boiska są zrobione profesjonalnie, wykonane zostały własnym sumptem – mówi Daniel Bednarek, dyrektor OSiR w Kleczewie.

W niedzielnych zmaganiach turniejowych wzięło udział osiem par siatkarskich. Oprócz zawodników z regionu, w zawodach wystartowali również siatkarze z Kalisza, Giewartowa, czy Wrześni. W finale turnieju spotkały się pary z Kalisza i Wilczyna. Dwusetowy mecz wygrali kaliszanie – Mateusz Skadłubowicz i Michał Wrocniecki – pokonując Tomasza Robaka i Michała Muszyńskiego 26:24 i 21:19. Trzecie miejsce wywalczyła para Damian Marcjan/Damian Mierzejewski z Giewartowa, wygrywając z Damianem Nowakiem i Pawłem Michalskim z Wilczyna 2:1 (21:14, 19:21, 15:12).

W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach prowadzą Tomasz Robak i Michał Muszyński, mający na koncie 195 pkt. 170 pkt. to dorobek drugiej pary z Wilczyna – Damiana Nowaka i Pawła Michalskiego. Na trzecim miejscu ex aequo plasują się Michał Pieronkiewicz i Marcin Wilczarek z Wrześni oraz Damian Marcjan i Damian Mierzejewski z Giewartowa. Obie pary mają po 167,5 pkt.

Ostatni turniej z cyklu XV Wielkopolskiego Grand Prix w Piłce Siatkowej Plażowej odbędzie się 10 sierpnia, również w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Mateusz Skadłubowicz, Michał Wroniecki (Kalisz)
2. Tomasz Robak, Michał Muszyński (Wilczyn)
3. Damian Marcjan, Damian Mierzejewski (Giewartów)
4. Damian Nowak, Paweł Michalski (Wilczyn)
5.-6. Dariusz Iwaniak, Patryk Greś (Turek) i Marcin Milczarek, Michał Pieronkiewicz (Września)
7.-8. Robert Wróbel, Łukasz Dykta (Koło/Konin) i Dawid Piętkowski, Mateusz Piguła (Skulsk).

 • Grand Prix na półmetku
 • Grand Prix na półmetku
 • DSC_0961
 • DSC_0962
 • DSC_0965
 • DSC_0966
 • DSC_0973
 • DSC_0977
 • DSC_0980
 • DSC_0983
 • DSC_0988

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.