LM.plSportSroga lekcja od Mogilna

Sroga lekcja od Mogilna

LKS Ślesin przegrał swój drugi mecz sparingowy, ulegając III-ligowej Pogoni Mogilno 1:4. Jedyną bramkę dla ślesinian zdobył Paweł Błaszczak.

Faworytem meczu bez wątpienia była III-ligowa Pogoń Mogilno, która w zeszłym sezonie uplasowała się na jedenastym miejscu w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Mimo tego spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy w dwunastej minucie objęli prowadzenie. Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców Pogoni strzałem przewrotką w siatce umieścił ją Paweł Błaszczak. Chwilę później podwyższyć mógł Łukasz Pietrzak, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz z Mogilna. W szesnastej minucie gościom udało się wyrównać, a bramkę po strzale z woleja zdobył Arkadiusz Makowiecki. Pogoń wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 40. minucie pięknym strzałem z dystansu gola zdobył Karol Kopliński.

Już na początku drugiej odsłony meczu graczom z Mogilna udało się podwyższyć. Z ostrego kąta bramkarza LKS pokonał ponownie Karol Kopliński. Ostatnia bramka w meczu padła w 78. minucie – równoległe do linii bramkowej podanie wykończył Damian Malczewski, ustalając wynik spotkania na 4:1. Ślesinianie mieli jeszcze swoje szanse, ale najpierw Damian Markiewicz nie wykorzystał rzutu karnego, a później dogodnej sytuacji nie wykończył Krzysztof Siedlecki.

Kolejny sparing podopieczni Damiana Augustyniaka rozegrają już w najbliższą środę. Ich rywalem będzie Victoria Września.

Skład LKS-u (I połowa): Dawid Kołodziejczak - Rafał Dębowski, Błażej Podziński, Damian Markiewicz, Waldemar Kaźmierczak - Michał Kwiatkowski, Dawid Jarka, Krystian Robak (31’ Bartłomiej Siek), Paweł Krygier, Łukasz Pietrzak - Paweł Błaszczak

Skład LKS-u (II połowa): Marcin Wojciechowski - Sebastian Maciejewski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Waldemar Kaźmierczak (68’ Błażej Podziński) - Bartosz Nowak, Dawid Jarka, Bartłomiej Siek, Paweł Bryzgalski, Łukasz Pietrzak (68’ Michał Kwiatkowski) - Krzysztof Siedlecki.

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl