LM.plSportRemis przed ligą

Remis przed ligą

Ostatni sparing w sezonie przygotowawczym rozegrał dziś SKP Słupca. Na własnym terenie podopieczni Marcina Woźniaka zremisowali z Pelikanem Niechanowo 2:2.

Rywalem słupczan był zwycięzca poznańskiej klasy okręgowej, który w bieżącym sezonie grać już będzie w IV lidze grupie północnej. Gospodarze od początku meczu mieli okazje, by pokonać bramkarza Pelikana, brakowało jednak dokładności. Najpierw w piętnastej minucie piłka trafiła w poprzeczkę, a kwadrans później rzut karny wykonywany przez Jakuba Woźniaka obronił golkiper gości. Niewykorzystane okazje zemściły się jeszcze w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka minęła bramkarza SKP, a głową do siatki skierował ją Łukasz Zagdański. Do przerwy Niechanowo prowadziło 1:0.

W drugiej odsłonie meczu słupczanom udało się jednak wyrównać. W sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Duszyński, przegrał pojedynek z golkiperem Pelikana, ale dobitką sytuację uratował Mateusz Mroziński. Chwilę później goście znów wyszli na prowadzenie. Piłka po strzale Huberta Oczkowskiego odbiła się od słupka bramki SKP, ale do siatki zdołał ją jeszcze posłać Adrian Chopcia. W 57. minucie podopieczni Marcina Woźniaka powinni byli wyrównać, ale znów sytuację sam na sam zmarnował Mateusz Duszyński. Piłkarz SKP zrehabilitował się jednak trzy minuty później, tym razem pokonując bramkarza Pelikana i dając wyrównanie słupczanom. Gospodarze mogli jeszcze przechylić losy meczu na swoją korzyść, ale w końcówce spotkania świetną interwencją popisał się Damian Zamiar, parując jeden ze strzałów na słupek własnej bramki.

Starcie z Niechanowem było ostatnim sparingiem piłkarzy SKP w letnim okresie przygotowawczym. Słupczanie rozegrali łącznie sześć meczów kontrolnych. Jeden z nich zakończył się zwycięstwem SKP (11:0 z Polonusem Kazimierz Biskupi), dwa remisami (3:3 z Wartą Helenów Kramsk i 2:2 z Pelikanem Niechanowo), a trzy porażkami podopiecznych Marcina Woźniaka (0:2 z Victorią Września, 0:1 z Górnikiem Konin i 1:5 z Centrą Ostrów Wlkp.). Za tydzień piłkarze ze Słupcy rozpoczynają zmagania ligowe. Ich pierwszym wyjazdowym rywalem będzie PKS Racot.

źródło: pelikanniechanowo.futbolowo.pl