LM.plSportBiegali wśród dębów

Biegali wśród dębów

Krzysztof Krygier zwyciężył w biegu głównym podczas X edycji Biegu Pod Tysiącletnimi Dębami. Dystans półmaratonu (21,1 km) pokonał w nieco ponad godzinę i dwadzieścia minut.

Na tegoroczną edycję imprezy biegaczy w Kazimierzu Biskupim składało się aż dziesięć biegów na różnych dystansach i w różnych kategoriach. Jako pierwsze rywalizowały dzieci, biegające na trasach 800 m, 400 m, 200 m i 100 m. Oprócz nich odbyły się również rajdy Nordic Walking na dystansach siedmiu i trzynastu kilometrów, a także trzy biegi główne – na dwa, trzynaście i 21,1 km (półmaraton). Trasa półmaratonu tradycyjnie zaczynała się i kończyła na ulicach Kazimierza Biskupiego. W międzyczasie biegacze mieli do pokonania trasę wyznaczoną głównie lasami, włącznie z obiegnięciem części Jeziora Głodowskiego.

Najszybciej ten dystans pokonał Krzysztof Krygier z GB Geotermia Uniejów, kończąc bieg z czasem 1:21:36. Taki sam wynik uzyskał drugi na mecie Piotr Werner z Maratonu Turek. Trzecie miejsce wywalczył Jacek Trociński z Łodzi z czasem 1:22:59. Tuż za podium uplasował się natomiast najszybszy koninianin – Maciej Żurowski z KB Wartko.

Również w rywalizacji na 13 km zabrakło koninian na podium, zwyciężył jednak reprezentant regionu – Bartłomiej Wiśniewski z Wyszyny. Wyprzedził o półtorej minuty Michała Hadama z Lubonia. Na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Kuglarz z Uniejowa. Najlepszy wynik zawodnika z Konina to piąte miejsce Krzysztofa Rębacza.

Bieg na dwa kilometry to również zwycięstwo miejscowego zawodnika. Tym razem najszybszy okazał się krzymowianin – Karol Grabarek – który ukończył zawody z czasem 8:41. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Kowalski z Józefowa, a trzecie miejsce wywalczyła Joanna Niemiec z Poznania.

Oprócz tradycyjnych biegów w sobotę rywalizowali również miłośnicy Nordic Walking. Na trasie trzynastokilometrowej wygrał Marek Bogusz z Kostrzyna, a w rajdzie na siedem kilometrów najszybsze okazały się Hanna Nowak z Poznania i Dorota Nożewska z Kazimierza Biskupiego.

Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski, w tym niemal 190 biegaczy stawiło się na starcie półmaratonu. Bieg na 21,1 km zalicza się również do klasyfikacji generalnej Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. W jego skład wchodzi dziewięć biegów, pięć z nich odbędzie się jeszcze w tym roku. Najbliższy – już za tydzień w Słupcy, gdzie uczestnicy rywalizować będą o Laur Św. Wawrzyńca.