LM.plSportCzyszczewski znów na podium

Czyszczewski znów na podium

Kolarz KLTC Konin Marcin Czyszczewski wywalczył kolejny medal na międzynarodowej imprezie. Tym razem koninianin zdobył brąz na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym.

Zawody odbywały się w koreańskim Gwang Myeong. Kadra Polski liczyła łącznie czterech juniorów (w tym Marcin Czyszczewski) oraz jedną zawodniczkę. Trzem reprezentantom – Michałowi Lewandowskiemu (Copernicus SMS Toruń), Patrykowi Rajkowskiemu (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Marcinowi Czyszczewskiemu (KLTC Konin) – udało się wywalczyć brązowy medal w wyścigu drużynowym.

Do tego osiągnięcia wystarczył im czas 1.01.789. Do złotych medalistów – Rosjan – Polacy stracili zaledwie jedną sekundę. Na drugim miejscu uplasowali się natomiast reprezentanci Korei Południowej.

Brąz na mistrzostwach świata to drugi krążek wywalczony w ostatnim czasie przez zawodnika KLTC Konin. Wcześniej koninianin wywalczył srebrny medal w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Europy.

źródło/fot.: pzkol.pl