LM.plSportSokół przegrywa po karnym

Sokół przegrywa po karnym

Pierwszej porażki w bieżącym sezonie doznali dziś piłkarze kleczewskiego Sokoła. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza ulegli na wyjeździe Pogoni Mogilno 0:1.

Już tydzień temu szkoleniowiec zespołu z Kleczewa zapowiadał, że mecz w Mogilnie będzie dla jego piłkarzy ciężką przeprawą. Dziś słowa Tomasza Mazurkiewicza potwierdziły się, choć kleczewianie mieli szansę wywieźć z meczu z Pogonią nawet trzy punkty.

Samo spotkanie przyniosło sytuacje bramkowe i już w pierwszej połowie mogły paść gole. W ósmej minucie przed świetną sytuacją stanął Arkadiusz Bajerski, ale pojedynek sam na sam wygrał bramkarz gospodarzy. Łukasz Szczepaniak po raz kolejny uratował swoich kolegów w 22. minucie, broniąc tym razem strzał z rzutu wolnego Łukasza Cichosa. W odpowiedzi ze stałego fragmentu gry swoich sił spróbował również Filip Jagielski, ale strzał obronił Adam Kwiatkowski. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie meczu jako pierwsi bramce rywali zagrozili kleczewianie, ale strzał głową Mikołaja Pingota przeleciał minimalnie obok słupka. W 60. minucie goście popełnili błąd, zagrywając piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter podyktował jedenastkę dla Pogoni Mogilno. Strzał Błażeja Duszyńskiego był na tyle precyzyjny, że nawet wyczuwający intencje rywala bramkarz Sokoła nie był w stanie go obronić. Na taki obrót sytuacji niemal natychmiast zareagował Tomasz Mazurkiewicz, wprowadzając do gry Sebastiana Antasa i Norberta Grzelaka. Sokół wciąż jednak nie zagrażał rywalom. Pogoń natomiast miała jeszcze szansę podwyższyć prowadzenie, ale w 80. minucie uderzenie Damiana Malczewskiego sparować zdołał Adam Kwiatkowski. Ostatecznie mecz skończył się porażką gości 0:1.

Po czterech meczach Sokół ma wciąż na koncie siedem oczek i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Za tydzień kleczewianie podejmować będą Unię Swarzędz.

Sokół Kleczew: Adam Kwiatkowski – Sebastian Śmiałek (85’ Bartosz Maślak), Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński (85’ Kamil Krzyżanowski), Arkadiusz Bajerski, Tomasz Kowalczuk, Łukasz Urban (65’ Norbert Grzelak), Jakub Dębowski, Krystian Sobieraj (65’ Sebastian Antas), Łukasz Cichos.

źródło: pogonmogilno.pl