LM.plSportPierwszy komplet Olimpii

Pierwszy komplet Olimpii

Trzy oczka w starciu z LKS Gołuchów wywalczyła wczoraj kolska Olimpia. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Tomasza Mikusika w bieżącym sezonie.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którym udało się wyjść na prowadzenie 2:0. W siódmej minucie bramkę zdobyć mogli piłkarze LKS-u, ale strzał z pola karnego obronić zdołał Adam Sobkowiak. W odpowiedzi akcję przeprowadzili kolanie. Po dośrodkowaniu Filipa Zborowskiego piłką głową w siatce umieścił Jakub Antosik. W 22. minucie Antosik odpłacił się asystą, a drugiego gola dla Olimpii zdobył Damian Kotkowski. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Gołuchów dążył do zdobycia przynajmniej kontaktowego trafienia. W 57. minucie kolejny strzał z pola karnego obronił Adam Sobkowiak, bramkarz Olimpii bliski był jednak fatalnego błędu w 70. minucie. Po strzale gości golkiper z Koła wypuścił piłkę z rąk i w ostatniej chwili zdołał zatrzymać ją na linii pola karnego. Choć piłkarze LKS-u wskazywali, że futbolówka przekroczyła linię, sędzia uznał, że gola nie było. Więcej bramek w meczu już nie padło i Olimpia mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Podopieczni Tomasza Mikusika awansowali na trzynaste miejsce w tabeli i mają obecnie cztery oczka na swoim koncie. Za tydzień kolanie zmierzą się na wyjeździe z Gromem Wolsztyn.

Olimpia Koło: Adam Sobkowiak - Kamil Kwiatkowski, Tomasz Mikusik, Paweł Powietrzyński, Filip Zborowski, Mariusz Nieznalski (81′ Dawid Wiśniewski), Michał Rutkowski, Szymon Izydorczyk (67′ Piotr Marańda, 80’ Jarosław Kawka), Marcin Walkowski, Jakub Antosik, Damian Kotkowski.

źródło: mksolimpia-kolo.pl