Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportTrzy mecze Polek

Trzy mecze Polek

Zwycięstwo i dwie porażki zanotowały w piątek i sobotę dwie kobiece reprezentacje Polski z piłkarkami Medyka POLOmarket Konin w składach. Koniniankom udało się strzelić w meczach kadr aż cztery bramki.

W piątek reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez trener Ninę Patalon, przegrała w towarzyskim meczu ze Szwajcarią 0:2. W składzie biało-czerwonych zaprezentowały się dwie piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Całe spotkanie rozegrała Wiktoria Marszewska, a w 41. minucie na placu gry zameldowała się Marta Fil. Polki przegrały 0:2 po dwóch bramkach Emanueli Schurch z dwunastej i 32. minuty.

Pierwsze spotkanie eliminacji do Mistrzostw Europy 2015 mają za sobą piłkarki kadry U-19. Niestety, podopieczne trenera Marcina Kasprowicza uległy Norwegii 0:3. W spotkaniu wystąpiły cztery piłkarki Medyka POLOmarket Konin i wszystkie rozegrały pełne 90 minut – Karina Kałużna, Katarzyna Konat, Sylwia Matysik i Gabriela Grzywińska. W poniedziałek biało-czerwone zmierzą się ze Szkocją, a turniej eliminacyjny zakończy się w czwartek meczem z reprezentacją Albanii.

W sobotę w Toruniu walczyły natomiast seniorki, mierząc się z Irlandią Północną w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2015. Biało-czerwone zanotowały pewne zwycięstwo 4:0, a wszystkie gole dla reprezentacji Polski strzeliły piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Wynik w 33. minucie otworzyła Aleksandra Sikora. Dwie minuty później podwyższyła Ewa Pajor, a przed przerwą trzeciego gola strzeliła Patrycja Balcerzak. Wynik w 68. minucie ustaliła Pajor. Oprócz nich w spotkaniu zagrały również Anna Gawrońska, Paulina Dudek, Natalia Pakulska i Ewelina Kamczyk.

Niemające już szans na awans Polki zwiększyły swój dorobek punktowy do trzynastu oczek i wciąż lokują się na trzecim miejscu w tabeli. W środę podopieczne Wojciecha Basiuka zagrają we Włocławku z Bośnią i Hercegowiną. Będzie to ich ostatnie spotkanie w ramach tych eliminacji.

Polska U-17: Weronika Lichy – Klaudia Kubaszek, Monika Kędzierska, Weronika Marszewska, Marcjanna Zawadzka (55’ Edyta Botor), Klaudia Słowińska (41’ Marta Fil), Patrycja Jerzak (41’ Anita Turkiewcz), Weronika Zawistowska, Kasandra Parczewska, Klaudia Miłek (72’ Aleksandra Nieciąg), Agnieszka Jędrzejewicz.

Polska U-19: Karina Kałużna – Katarzyna Konat, Anna Rędzia, Sylwia Matysik, Anna Zapała, Dominika Dereń, Patrycja Michalczyk, Dominika Grabowska, Kornelia Okoniewska (46’ Michalina Kowalska), Gabriela Grzywińska (55’ Martyna Wiankowska), Katarzyna Michalska.

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Joanna Płonowska, Patrycja Balcerzak (46’ Anna Gawrońska), Paulina Dudek (71’ Magdalena Szaj), Natalia Pakulska, Ewelina Kamczyk – Ewa Pajor (81’ Nikol Kaletka).

źródło: pzpn.pl