LM.plSportPolki bez awansu

Polki bez awansu

Drugiej porażki w Albanii doznała reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet do lat dziewiętnastu podczas turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy. Biało-czerwone uległy dziś Szkotkom 1:3.

W poniedziałkom starciu z reprezentacją Szkocji zagrały cztery piłkarki Medyka POLOmarket Konin – Karina Kałużna, Katarzyna Konat, Sylwia Matysik i Gabriela Grzywińska. O losach spotkania zadecydowała końcówka pierwszej połowy, gdy rywalkom biało-czerwonych udało się strzelić trzy bramki w zaledwie siedem minut. W 35. minucie Kałużną pokonała Lucy Graham, a w 40. i 42. minucie dwa kolejne trafienia dołożyła Abigail Harrison.

Polkom udało się zdobyć kontaktowe trafienie tuż po przerwie, gdy do siatki Szkotek trafiła Anna Zapała. Ten gol okazał się jednak jedynym, który biało-czerwone zdobyły w drugim meczu eliminacji Mistrzostw Europy, ulegając ostatecznie Szkocji 1:3. Tym samym podopieczne Marcina Kasprowicza przed ostatnim meczem mają na koncie zero punktów i sześć oczek straty do drugiego miejsca (awans do turnieju uzyskują zespoły z pierwszych miejsc w grupie oraz dziesięć drużyn z drugich miejsc). W czwartek Polki zagrają z Albanią o honorowe zwycięstwo i trzecie miejsce w tabeli.

Polska U-19: Karina Kałużna – Anna Rędzia, Sylwia Matysik, Katarzyna Konat, Katarzyna Michalska (61’ Martyna Wiankowska), Patrycja Michalczyk, Gabriela Grzywińska, Ewelina Bolko (46’ Michalina Kowalska), Patrycja Matla, Ewa Cieśla (46’ Dominika Grabowska), Anna Zapała.