LM.plSportUrwali seta Krispolowi

Urwali seta Krispolowi

Kolejny przedsezonowy sparing mają za sobą siatkarze Wilków Wilczyn. We Wrześni podopieczni Andrzeja Malczewskiego mierzyli się z I-ligowym Krispolem Września.

Rywalem Wilków był zespół grający na co dzień w I lidze. W zeszłym sezonie wrześnianie zajęli w tych rozgrywkach siódme miejsce i wywalczyli sobie utrzymanie. Dla wielu siatkarzy Wilków był to specjalny mecz, bowiem duża część z nich w przeszłości reprezentowała barwy Krispolu.

Sentymentów na parkiecie jednak nie było i obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Pierwszy set to dominacja gospodarzy, którzy rozbili Wilki 25:14. W kolejnych częściach spotkania goście postawili już jednak przeciwnikom trudniejsze warunki. W drugim secie Krispol wygrał do 21, a prawdziwa batalia stoczyła się w secie trzecim. Wrześnianie wygrali dopiero przy stanie 28:26. Przed sparingiem trenerzy ustalili, że bez względu na wynik rozegrane zostaną cztery sety. Ten ostatni należał już do Wilków. Podopieczni Andrzeja Malczewskiego wygrali go 25:23.

Pierwszy mecz sezonu 2014/2015 w wykonaniu Wilków Wilczyn już 27 września. W pierwszej kolejce II ligi podopieczni Andrzeja Malczewskiego podejmą AZS UŁ Łódź.