LM.plSportCiężka walka na wschodzie

Ciężka walka na wschodzie

Jednobramkowe zwycięstwo odniosły dziś piłkarki Medyka POLOmarket Konin w wyjazdowym meczu z AZS PSW Biała Podlaska. Wygraną koniniankom zapewniła Ewelina Kamczyk.

Starcie z drużyną z Białej Podlaskiej było jednym z najtrudniejszych w bieżącym sezonie Ekstraligi. Piłkarki AZS PSW postawiły na skomasowaną obronę i przez niemal całe spotkanie udało się powstrzymywać koninianki przed zdobyciem gola. W pierwszej połowie medyczki zaledwie trzy sytuacje strzeleckie, ale zarówna Anna Gawrońska, jak i Ewa Pajor nie zdołały pokonać bramkarki AZS PSW.

Obraz gry nie zmienił się również w drugiej połowie i piłkarki z Białej Podlaskiej nieomal zostałyby drugim zespołem w bieżącym sezonie, któremu udałoby się urwać punkt Medykowi. Zwycięstwo podopiecznym Romana Jaszczaka uratowała w 84. minucie Ewelina Kamczyk. Koninianki wygrały 1:0 i dopisały sobie kolejne trzy oczka na koncie.

W ten sposób mają ich już zgromadzonych 22 i z przewagą sześciu punktów i jednym meczem rozegranym więcej od rywalek plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Teraz przed Medykiem najważniejsze dwa tygodnie w jego historii. Od poniedziałku drużyna przebywać będzie na zgrupowaniu w Ślesinie, a w środę rozegra pierwsze spotkanie 1/16 Ligi Mistrzyń z Glasgow City. Na stadionie przy ul. Podwale zjawić się ma ok. 3000 kibiców oraz 80 dziennikarzy z największych mediów w kraju.

źródło: medykkonin.pl