Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportPassa Wilków trwa!

Passa Wilków trwa!

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo – Wilki Wilczyn nie zwalniają. Dziś podopieczni Andrzeja Malczewskiego pokonali u siebie SMS PZPS II Spała 3:1.

Bez wątpienia trzecia kolejka była dla siatkarzy z Wilczyna najtrudniejsza w tym sezonie. Rywalem Wilków byli bowiem uczniowie szkoły siatkarskiej prowadzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Na ławce trenerskiej – m.in. Jacek Nawrocki, w przeszłości trener wielokrotnego mistrza Polski Skry Bełchatów, a także asystent Daniela Castellaniego w tym klubie.

Nie dziwi więc fakt, że siatkarze SMS byli godnym przeciwnikiem dla Wilków. W pierwszym secie goście bardzo szybko objęli czteropunktowe prowadzenie, które utrzymali do samego końca. W międzyczasie udało im się dołożyć jeszcze dwa oczka i ostatecznie podopieczni Sebastiana Pawlika wygrali 25:19.

Druga odsłona spotkania był już o wiele bardziej wyrównana. Początkowy remis udało się przełożyć Wilkom na niewielkie prowadzenie 12:10. Kilka punktów przewagi gospodarzy utrzymywało się praktycznie do samego końca. Bardzo dobrze na parkiecie spisywał się Adam Baniasiak. W samej końcówce goście zdołali obronić piłki setowe i wyrównać 24:24. Wilki nie dały jednak już sobie wydrzeć wygranej i zwyciężyły 26:24.

To był punkt zwrotny spotkania. Trzeci set zaczął się co prawda podobnie, jak pierwszy – od prowadzenia SMS, ale bardzo szybko Wilczyn odrobił straty i sam wyszedł na prowadzenie. Przewaga rosła niemal z każdą piłką, w ataku szaleli Wojciech Paniączyk i Wojciech Dziurkowski i Wilki wygrały 25:21.

W ostatnim secie podopieczni Andrzeja Malczewskiego również prowadzili przez większość czasu. SMS jednak się nie poddawał i nie pozwalał gospodarzom odskoczyć na więcej, niż dwa oczka. W połowie seta goście wyszli nawet na prowadzenie 16:15, ale Wilki zdołały odrobić straty i ostatecznie wygrać 25:22.

- Najlepszy przeciwnik, z jakim do tej pory graliśmy. Bardzo dobrze poukładany, widać, że dużo pracują. To jest najlepsza młodzież z Polski. To był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, możemy się cieszyć – podsumował spotkanie trener Wilków Andrzej Malczewski.

Wilki pozostały liderem tabeli II ligi grupy trzeciej z dorobkiem dziewięć punktów na swoim koncie. Za tydzień drużyna z Wilczyna zagra na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.

Wilki Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Banasiak, Mateusz Radojewski, Wojciech Dziurkowski, Bartosz Malinowski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Adam Paciorek, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński.