LM.plSportKolejna hala zdobyta przez Wilki

Kolejna hala zdobyta przez Wilki

Świetna passa Wilków Wilczyn w II lidze trwa. W meczu czwartej kolejki podopieczni Andrzeja Malczewskiego pokonali na wyjeździe Czarnych Rząśnia 3:1.

Rywal drużyny z Wilczyna w dwóch poprzednich spotkaniach odniósł jedno zwycięstwo i doznał jednej porażki (w pierwszej kolejce Czarni pauzowali). Zespół z Rząśni zdołał urwać Wilkom tylko jednego seta, a wilczynianie mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w lidze w tym sezonie.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła dla gości pozytywnie. Już w pierwszym secie Wilki zwyciężyły 25:22. W drugim podopieczni Andrzeja Malczewskiego przybliżyli się jeszcze bardziej do końcowego zwycięstwa, wygrywając 25:20. Czarni jednak nie zamierzali składać broni i w trzeciej części spotkania zaskoczyli gości, zwyciężając 25:19. To jednak tylko zmobilizowało siatkarzy z Wilczyna, który czwarty set wygrali 25:20, zwyciężając w całym spotkaniu 3:1.

Tym samym  Wilki pozostały niepokonane w bieżącym sezonie II ligi. Z dwunastoma oczkami na koncie Wilczyn lokuje się na pozycji lidera. Za tydzień siatkarzy Andrzeja Malczewskiego czeka starcie na szczycie – Wilki podejmować będą MKS Kalisz.

Czarni Rząśnia – Wilki Wilczyn 1:3 (22:25, 20:25, 25:19, 20:25).