LM.plSportSłupca strzela i wygrywa

Słupca strzela i wygrywa

Po trzech meczach bez zwycięstwa i strzelonej bramki piłkarze SKP Słupca przełamali się i zwyciężyli na wyjeździe z LKS Gołuchów 2:1. Bramki dla słupczan strzelali Alan Kujawa i Mateusz Mroziński.

Pytanie, które przed meczem zadawali sobie piłkarze Marcina Woźniaka brzmiało zapewne: jeżeli nie z Gołuchowem, to z kim? Jednak z najgorszych drużyn w IV lidze, która przed bieżącą kolejką zajmowała czternaste miejsce w lidze była idealnym kandydatem na przełamanie graczy SKP Słupca.

Mecz rozpoczął się po myśli gości. W dziesiątej minucie prowadzenie słupczan dał Alan Kujawa. Jednak już pięć minut później wyrównujące trafienie dla LKS zdobył Paweł Kryś. Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. W 42. minucie drugiego gola dla gości zdobył Mateusz Mroziński. Jak się później okazało – było to trafienie rozstrzygające o losach niedzielnego starcia. W drugiej połowie żadna z drużyn nie zdobyła już bowiem gola i SKP Słupca zwyciężył 2:1.

Dzięki wygranej podopieczni Marcina Woźniaka utrzymali ósme miejsce w tabeli IV ligi. Słupczanie mają obecnie na koncie osiemnaście punktów. Za tydzień SKP podejmie w Słupcy Grom Wolsztyn.