LM.plSportSokół punkt za liderem

Sokół punkt za liderem

Drugie zwycięstwo z rzędu na własnym terenie odniósł w niedzielę Sokół Kleczew. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne i do lidera tracą tylko jeden punkt.

Kleczewianie podejmowali tegorocznego beniaminka III ligi i jednocześnie jeden z gorszych zespołów w tegorocznych rozgrywkach. Nie dziwi więc fakt, że jeden z kandydatów do awansu bez problemów rozprawił się z drużyną walczącą o utrzymanie, strzelając jej u siebie cztery bramki.

Wynik już w jedenastej minucie otworzył Norbert Grzelak. W 29. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Kamil Krzyżan. Sędzia podyktował rzut karny, który na drugiego gola zamienił Tomasz Kowalczuk. Goście najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie chwilę później, ale w sytuacji sam na sam lepszy od Kamila Bzdziela okazał się golkiper Sokoła.

Druga połowa zaczęła się również lepiej dla gospodarzy. Już w 55. minucie po indywidualnej akcji trzecią bramkę strzelił Łukasz Cichos. Wynik w 73. minucie po kontrataku ustalił Łukasz Urban. Sokół Kleczew pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 4:0.

Dzięki wygranej kleczewianie utrzymali czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów i stratą jednego oczka do liderującego Startu Warlubie. W przyszłą sobotę podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp.